شناسه محصول : 8

چاپ پلی کربنات و لیبل پلی کربنات

پلی‌کربنات از مهم‌ترین موادی هست که در دهه‌های اخیر تولید شده است. اولین نوع پلی‌کربنات در حدود ۷۰ سال پیش‌ساخته شده است. از آن زمان به بعد استفاده از پلی‌کربنات روند روبه‌رشدی در صنایع مختلف داشته است. با توسعه استفاده از پلی‌کربنات بسیاری از کارفرمایان به فکر طراحی و چاپ بر روی قطعات پلی‌کربنات افتادند. کارفرمایان می‌توانند مطالب و تصاویر دلخواه خود را بر روی قطعات پلی‌کربنات چاپ کنند؛ با استفاده از چاپ پلی‌کربنات می توان لیبل‌های تبلیغاتی بسیار زیبایی تولید کرد.

توضیحات

چاپ پلی‌کربنات | لیبل پلی کربنات معرف و شناسه برند شما

چاپ پلی کربنات چیست؟

چاپ پلی کربنات فرآیندی هست که در آن خدمات چاپ بر روی مارک یا لیبل های ساخته شده با پلی کربنات انجام می شود. در این فرآیند، از مواد پلی کربنات به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود. اما چرا چاپ روی پلی کربنات به این اندازه مهم است و به آن توجه شده است؛ برای یافتن پاسخ ابتدا لازم می دانیم ماده پلی کربنات را به صورت کامل تعریف کرده و خصوصیات آن را ذکر کنیم.

پلی کربنات چیست و چرا در صنعت چاپ و تبلیغات استفاده می شود؟

پلی‌کربنات ماده‌ای شفاف و سخت است. پلی‌کربنات نوعی پلیمر است که در سال‌های اخیر ساخته شده است. پلی‌کربنات به دلیل ویژگی‌هایی که دارد موارد استفاده فراوانی دارد. پلی‌کربنات سخت‌ترین ماده شفافی است که تابه‌حال تولید شده است. این پلیمر بهترین جایگزین برای شیشه در مکان‌هایی نظیر آپارتمان‌ها است. مزیت دیگر پلی‌کربنات این هست که به دلیل شفافیت بالا امکان عبور نور را فراهم می‌کند.

پلی کربنات پلاستیک بسیار مقاومی است. این ماده علارغم  وزن سبک استحکام زیادی دارد . نام‌های تجاری مورداستفاده برای پلی کربنات شامل LEXAN، MAKROLON، ULTEM و VALOX است. پلی کربنات به نسبت ،هزینه و کارایی نمره بسیار قابل قبولی در مقایسه با سایر لیبل ها دارد. ما در ثامن مارک طیف وسیعی از بافت‌ها را برای لایه‌های پلی کربناتارائه می دهیم؛ ازجمله برچسب‌های مخمل Lexan و انواع روکش‌های مقاوم .

پلی‌کربنات انواع بسیار زیادی دارد. باتوجه‌به پیشرفت صنایع و تولید روزافزون محصولات باکیفیت در صنایع مختلف، استفاده از فیلم‌های پلی‌کربنات برای ارتقاء محصولات پیشنهاد می‌گردد.

نمونه کار چاپ پلی کربنات برای خودرو
نمونه کار چاپ پلی کربنات برای خودرو

چاپ پلی کربنات در ضخامت های 125-150-175-200-250-500 میکرون انجام می‌شود. در این روش چاپی با استفاده از مرکب‌های باکیفیت بالا امکان بهره‌گیری در صنایع مختلف ایجاد می‌شود؛ صنایعی همچون تجهیزات پزشکی، برق و الکترونیک، لوازم خانوادگی، مهندسی و … .

با استفاده از این روش امکان شفاف‌سازی بر روی قسمت‌های همانند LCD و y SEG میسر می‌گردد. همچنین با استفاده از رنگ‌های ترانسپارنت امکان عبور نور از بخش‌های مختلف ممکن می‌شود. برجسته‌سازی کلیدها و یا بخش‌های انتخابی نیز یکی از خدماتی است که امکان ارائه وجود دارد.

توضیح اینکه برجسته‌سازی کلیدها بر روی پلی‌کربنات با ضخامت بالای ۲۰۰ میکرون پیشنهاد می‌گردد.

خدمات چاپ پلی کربنات توسط مجموعه ثامن مارک

ثامن مارک خدمات چاپ پلی کربنات و ساخت لیبل پلی کربنات را انجام می دهد؛ ما برچسب‌ها پلی کربنات سفارشی تولید می‌کنیم؛ این برچسب ها بر اساس مشخصات و طراحی های منحصربه‌فرد مشتری تولید می شود؛ در نهایت بر روی قطعات و مکان های مناسب چسبیده می شوند.

چرا ثامن مارک را برای برچسب‌های سفارشی انتخاب می‌کنیم؟ متخصصان ما با مشتریان همکاری می‌کنند تا یک برچسب متناسب با مشخصات طراحی شما ایجاد کنند؛ برچسبی که چه به لحاظ طراحی و متریال و چه به لحاظ کیفیت و قیمت ، مناسب کسب و کار شما باشد. در ثامن مارک شما دارای طیف وسیعی از انتخاب‌ها در تکنیک های چاپ هستید؛ ثامن مارک تضمین می‌کند که هزینه شما بهترین بازدهی را خواهد داشت.

انواع کارکرد برچسب‌های پلی کربنات

برچسب‌های پلی کربنات برای موارد متنوعی استفاده می‌شوند. برخی از برچسب‌ها برای هشدار دادن، برخی برای راهنمایی افراد و برخی برای نمایش و انتقال اطلاعات قطعات و دستگاه‌ها به افراد استفاده می‌شوند.

ما اطمینان می‌دهیم که بستر قابل‌چاپ هر یک از برچسب‌ها، پوشش دهی سطح، سطح برش و قالب برش داده‌شده نیازهای دقیق شما را برآورده می‌کند. ما راه حل‌هایی را برای نیازهای برچسب زدن در محیط‌های بیرونی با شرایط خاص و داخل خانه‌هایی که در معرض مواد شیمیایی سمی یا خورنده هستند ارائه می‌دهیم.

روش‌های چاپ پلی‌کربنات

روش چاپ پلی‌کربنات با لیبل‌های معمولی و کاغذی متفاوت است. چاپ پلی‌کربنات به دو صورت انجام می‌شود. چاپ به روش سیلکی و چاپ به روش دیجیتالی. اما اصلی‌ترین روش چاپ پلی‌کربنات مورد اول یعنی چاپ سیلکی است.

معمولاً سفارش چاپ پلی کربنات به این صورت است که مشتری تیراژ و تعداد موردنیاز سفارش خود را اعلام می‌کند و ما بر اساس تعداد سفارش بررسی می‌کنیم که کدام روش چاپ(چاپ سیلک یا چاپ دیجیتال) برای مشتری به‌صرفه‌تر است و آن روش چاپ را به مشتری توصیه کرده و اعلام قیمت می‌نماییم.

چاپ پلی‌کربنات به روش سیلکی: در این روش چاپی، لیبل دارای مقاومت بالایی در برابر فرسایش است و طی فرایندی لیبل ضد آب می‌شود. همچنین می‌توان طرح آن را به‌صورت برجسته چاپ کرد.این روش اصلی ترین روش چاپ لیبل پلی کربنات است.

چاپ به روش (دیجیتال)نمونه زنی: روش دیگر روش (دیجیتال) نمونه زنی است که این روش تنها برای چاپ لیبل‌های نمونه استفاده می‌شود. در این روش چاپی لیبل هیچ‌گونه مقاومتی در برابر آب یا فرسایش ندارد.

نمونه کار لیبل پلی کربنات
نمونه کار لیبل پلی کربنات

قالب گیری لیبل پلی کربنات

برای چاپ هر نوع جدیدی از چاپ پلی کربنات نیاز به ساخت قالب جدیدی است. ساخت قالب پلی کربنات کار ساده و بی دردسری برای ارائه‌دهندگان خدمات چاپی است. مجموعه ثامن مارک قادر به ساخت انواع قالب‌های برش لیبل و قالب برجسته پلی کربنات است.

چسب مورداستفاده در لیبل پلی کربنات

برای چاپ دیجیتال و صفحه برچسب پلی کربنات از طیف وسیعی از چسب‌های مختلف ازجمله چسب‌های استاندارد صنعتی استفاده می‌شود. چسب‌های مورداستفاده در لیبل پلی کربنات می‌توانند  تأثیر زیادی بر کیفیت  و دوام برچسب شما داشته باشند.

 برای اینکه ما بتوانیم بهترین چسب را برای لیبل شما انتخاب کنیم، کافی است به ما بگویید که در برچسب شما در کجا استفاده می‌شود. برچسب‌های پلی کربنات معمولاً برای موارد زیر استفاده می‌شود: – همپوشانی کنترل پنل – پلاک‌های نام – برچسب تجهیزات پزشکی و … .

 

لیبل پلی کربنات بهترین گزینه برای چاپ لیبل بر روی انواع قطعات

یکی از ضروریاتی که در طراحی و ساخت لیبل باید در نظر گرفت، وضوح و قابلیت دیده‌شدن لیبل است. استفاده از متریال و مواد اولیه‌ای که متن و تصویر درج شده را به‌وضوح نمایش دهد، گزینه ایده آلی برای استفاده در تولید لیبل است. پلی‌کربنات به دلیل خصوصیت ویژه‌ای که دارد اولین انتخاب برای ساخت لیبل است. لیبل‌های تولید شده با پلی‌کربنات وضوح و شفافیت بالایی دارند و به لحاظ قیمت نیز مقرون‌به‌صرفه می‌باشند.

همچنین لیبل های پلی کربنات مقاومت بالایی در مبرابر شرایط محیطی دارند. وقتی به برچسبی نیاز دارید که بتواند در برابر عناصر سخت مقاومت کند، برچسب پلی کربنات احتمالاً بهترین گزینه شما است. پلی کربنات گروهی از پلیمرهای ترموپلاستیک است. انجام چاپ بر روی این پلیمرها آسان است. همچنین قالب‌گیری لیبل های پلی کربنات آسان است. ازاین‌رو به‌راحتی می‌توان قالب‌های جدید پلی کربنات تولید کرد. این پلاستیک‌ها کاربردهای صنعتی مختلفی دارند. انواع مختلفی از برچسب‌های پلی کربنات وجود دارد که امروزه صنایع از آن‌ها استفاده می‌کنند. برچسب بارکد، برچسب هشدار، برچسب ایمنی، برچسب خطر، برچسب خطرناک، برچسب خطر زیستی، برچسب آرم، برچسب شناسایی محصول، برچسب موجودی، برچسب دارایی، برچسب ضد دست‌کاری، برچسب دستورالعمل و برچسب کنترل کیفیت انواع مختلف استفاده از لیبل های پلی کربنات هستند.

نمونه کار لیبل پلی کربنات
نمونه کار لیبل پلی کربنات

ما با تجهیزات پیشرفته و دانش بالا در صنعت چاپ پلی کربنات می‌توانیم ایده‌های شما را به واقعیت تبدیل می‌کنیم. لوگوها/پلاک های نام، بر روی تجهیزات و محصولات تولیدی قرار می‌گیرند. پلاک‌های نام باید بتوانند در برابر محیط سخت بیرونی و مناطق بسیار گرم برخی از تجهیزات و قطعات مقاومت کنند. همچنین به برچسب‌های بارکد پلی کربنات اغلب یک شماره سریال آلفا داده می‌شود تا یک شناسه منحصربه‌فرد به یک شی داده شود. متخصصان کنترل موجودی این برچسب‌های بارکد را به یک شی خاص اختصاص می‌دهند تا از طریق سیستم شرکت ردیابی شود. برچسب پلی کربنات در برابر درجه حرارت شدید، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و ضربه مقاوم است. برای چاپ عالی است. برچسب‌های پلی کربنات همه دارای ویژگی‌های برش قالب و ویژگی‌های نوری خاصی هستند.

برچسب‌های پلی کربنات می‌توانند براق، بافت‌دار، مات یا برس دار باشند. هنگامی‌که به سطح یک جسم چسبیده‌اید، می‌توانید یک چسب حساس به فشار روی برچسب برای حداکثر قدرت ماندگاری استفاده کنید. سفارش‌ها کوتاه بر روی برچسب‌های پلی کربنات موجود است. حداقل تعداد سفارش وجود ندارد.

مدت‌زمان تحویل سفارش چاپ لیبل پلی کربنات

مدت‌زمان استاندارد برای تحویل لیبل پلی کربنات از 7 تا 10 روز کاری پس از تائید طراحی توسط مشتری است. تحویل سفارش برای مراکز پزشکی و شرکت‌های خودروسازی در اولویت تحویل می‌باشند.

بررسی انواع مارک و لیبل | بررسی انواع لوگو

مارک و لیبل برند شما حکم یک امضا برای شرکت و مجموعه شما را دارد. از داشتن مارکی که تصویر شرکت شما را به‌درستی منعکس کند و همچنین از کیفیت بالا و مطلوبی برخوردار باشد مطمئن شوید؛ کیفیت یعنی حرفه‌ای بودن! انتخاب مارک و لیبل باکیفیت و متناسب با برند، به نوعی نشان دهنده اهمیت شما به مشتری و محصولات و خدماتتان است. درواقع یک شناسه باکیفیت و قوی از برند شما می‌تواند یک احساس قوی از اعتماد را در مشتری ایجاد کند. درحالیکه مارک بی‌کیفیت و ضعیف اعتماد را به مشتری القا نخواهد کرد؛

چاپ پلی‌کربنات هرآنچه که شما برای یک لیبل و مارک قوی و جذاب نیاز دارید ارائه می‌دهد.

 

مزایای لیبل پلی‌کربنات

√وضوح یا شفافیت نوری عالی

√به راحتی قابل‌چاپ است

√مقاومت در برابر سوراخ شدن

√مقاوم در برابر گرما (مقاومت تا دمای  ۱۴۷ درجه)

لیبل پلی کربنات
سفارش لیبل پلی کربنات

√ازنظر ابعادی پایدار است

√مقاومت شیمیایی خوب

√سایش خوب

√مقاومت در برابر ضربه

√خواص دی الکتریک خوب

√به‌راحتی برجسته می‌شود

√وضوح بالا

√مقاومت بالا

√ضدآب بودن (در برخی موارد)

معایب چاپ پلی کربنات

ما پس از بررسی‌های فراوان تنهای عیبی قابل‌ذکری که برای چاپ پلی کربنات یافتیم این هست که پلی کربنات دودهای سمی تولید می‌کند، بنابراین اگر با آن چاپ می‌کنید، به یک سیستم هواکش نیاز دارید.

موارد استفاده از لیبل پلی کربنات

لیبل پلی کربنات موارد استفاده متعدد و متنوعی دارد. امروزه لیبل پلی کربنات را بر روی  طیف وسیعی از لوازم و کالاها می‌بینیم. از کالاهای لوکس گرفته تا کالاهای صنعتی و لوازم‌خانگی و… .در همه این موارد می‌توان لیبل های پلی کربنات را بر روی محصولات مشاهده کرد. قطعات الکترونیکی، صفحه‌کلیدهای خودرو، صفحه‌کلیدهای ترازوهای دیجیتالی، لوازم‌خانگی مدرن و… تجهیزاتی هستند که استفاده از لیبل های پلی کربنات در آن‌ها بسیار انجام می‌شود.

دوام و زیبایی لیبل های پلی کربنات آن را به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها برای محصولات مختلف تبدیل کرده است.

لیبل پلی کربنات زیبا
لیبل پلی کربنات زیبا

پروسه دریافت سفارش و تحویل لیبل پلی‌کربنات

 

دریافت سفارش و تحویل سفارش چاپ و لیبل پلی‌کربنات پروسه مشخصی دارد. در زیر پروسه‌های دریافت سفارش و تحویل لیبل پلی‌کربنات را ذکر می‌کنیم.

 • تماس مشتری: مشتری با تماس با مجموعه سؤالات خود را مطرح می‌کند. در این پروسه مشاوره‌های لازم به مشتری ارائه می‌شود. در این قسمت ما با بررسی نیازهای مشتری اقدام به توصیه لازم جهت سفارش لیبل مناسب برای مشتری می‌نماییم.
 • ارائه قیمت: پس از مشاوره به مشتری، مشتری در صورت نیاز محصول و نوع چاپ موردنظر خود را انتخاب می‌کند. در این مرحله قیمت محصول و خدمات محاسبه شده و به مشتری ارائه می‌شود.
 • ✔  انجام طراحی اولیه:طراحی لیبل پلی‌کربنات به صورت پیش فرض توسط مجموعه ثامن مارک انجام می شود.با این حال برخی از مشتریان خود نمونه کاری ارائه می دهند تا طراحی از روی آن انجام شود.برخی از مشتریان نیز خود طراحی لیبل را انجام می دهند و فایل طراحی را برای ما ارسال می کنند.
 • تأیید طراحی و واریز پیش‌پرداخت: پس از تأیید طرح نهایی مبلغی به‌عنوان پیش‌پرداخت توسط مشتری واریز می‌گردد.
 • تولید: محصول و کالای موردنیاز مشتری تولید می‌شود. در این قسمت پروسه کنترل کیفیت به‌صورت دقیق انجام می‌شود.
 • تحویل سفارش: سفارش مشتری تحویل می‌گردد.

نکته: علارغم خصوصیات منحصربه فرد پلی کربنات، در انتخاب لیبل پلی کربنات برخی ملاحظات را باید در نظر گرفت. درحالی‌که پلی کربنات یک ماده پرکاربرد برای روکش‌های گرافیکی، پلاک‌های نام و صفحه است، شرایطی وجود دارد که ممکن است بهترین انتخاب نباشد. پلی کربنات در بسیاری از شرایط خوب است، اما اگر وضعیت غیرمتعارف باشد، پلی‌استر انتخاب بهتری  خواهد بود. در شرایط کاری سنگین ممکن است پلی کربنات در طول زمان ترک بخورد. پلی‌استر بدون ترک‌خوردگی نسبت به پلی کربنات عمر انعطاف‌پذیری بیشتری را ارائه می‌دهد.

چاپ پلی‌کربنات به‌صورت سه‌بعدی

پلی‌کربنات خواص و خصوصیات بسیار منحصربه‌فردی دارد. خصوصیاتی نظیر استحکام و مقاومت بالا در برابر حرارت، از جمله خصوصیات پلی‌کربنات است. درواقع پلی‌کربنات برخلاف بسیاری از پلاستیک‌ها مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند. ازاین‌رو توجه صنعتگران را به خود جلب کرده است. از پلی‌کربنات در رایانه‌ها، شیشه‌های ضدگلوله، قطعات مهندسی، قطعات صنعتی و دی‌وی‌دی‌ها بسیار استفاده می‌شود.

پلی‌کربنات به دلایل خصوصیات خاصی که دارد ماده‌ای بسیار مناسب برای چاپ سه‌بعدی محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر آمار استفاده از پلی‌کربنات در چاپ سه‌بعدی روند بسیار صعودی داشته است.

همه آنچه باید در مورد پلی کربنات (PC) برای چاپ سه بعدی بدانید

پلی کربنات که بیشتر با نام اختصاری PC شناخته می شود ، ماده ای است که به دلیل مقاومت در برابر ضربه و دارا بودن شفافیت بالا در بازار چاپ سه بعدی مشهور است. پلی کربنات یک ترموپلاستیک سبک و در عین حال قوی است که برای استفاده در طیف گسترده ای از صنایع  ایده آل است . با این وجود ، چاپ سه بعدی با پلی کربنات اجازه می دهد تا قطعات پیچیده و مقاوم در برابر حرارت با فناوری FDM تولید شوند

همانطور که می بینید ، پلی کربنات به دلیل قدرت و شفافیت بسیار مورد توجه صنعت تولید مواد افزودنی است. چگالی آن بسیار کمتر از شیشه است و این امر برای طراحی قطعات نوری ، صفحه های محافظ یا اشیاء تزئینی بسیار ارزشمند است. رشته پلی کربنات می تواند دماهای بین -150 درجه سانتیگراد تا 140 درجه سانتیگراد را تحمل کند ، بنابراین میزان  کاربردهای ممکن را افزایش می دهد.

با این حال پلی کربنات دارای محدودیت هایی می باشد: پلی کربنات یک ترموپلاست رطوبت سنج است ، به این معنی که رطوبت هوا را جذب می کند. بنابراین ، اگر در محیط خشک نگهداری نشود ، متورم می شود و مشکلات اکستروژن ایجاد می کند. همچنین نسبت به اشعه ماوراء بنفش و هیدرولیز بسیار حساس است . در نهایت ، رشته پلی کربنات از نظر چسبندگی به صفحه ساخت برخی مشکلات را ایجاد می کند.

اکثر تولیدکنندگان پلی کربنات مقاومت پلی کربنات را با انعطاف پذیری ABS ترکیب می کنند. پلی کربنات را می توان با الیافی مانند الیاف کربن یا شیشه تقویت کرد تا در عین سبک تر شدن مواد ، مقاومت آنها را افزایش دهد. این امر هر چندان رایج نیست اما از نظر شیمیایی امکان پذیر است. افزودن الیاف قیمت رشته  های پلی کربنات را افزایش می دهد.

پوشش پلی‌کربنات

امروزه پوشش پلی‌کربنات را در بسیاری از مکان‌ها می‌بینیم. با استفاده از پوشش پلی‌کربنات می‌توان سالن‌ها، اتاق‌ها و در کل مکان‌های سربسته‌ای برای انواع فعالیت‌ها ایجاد کرد. در موارد فراوانی می توان از پوشش های پلی کربنات به جای شیشه استفاده کرد. استفاده از پلی‌کربنات به‌جای شیشه مزایای فراوانی دارد که در زیر به توضیح برخی از این مزایا می‌پردازیم.

– هزینه پایین‌تر: پوشش پلی‌کربنات نسبت به پوشش شیشه‌ای هزینه کمتری دارد.

– وزن کمتر پلی‌کربنات نسبت به شیشه

– مقاوم در برابر ضربه نسبت به شیشه و پلاستیک

– عایق در مقابل آتش: ورق‌های پلی‌کربنات آتش نمی‌گیرند. در دماهای بالا بدون آتش گرفتن ذوب می‌شوند.

– استفاده در سقف‌های متحرک

– مقاوم در برابر شرایط جوی

در بسیاری از مراکز تجاری و غیرمسکونی که از پوشش پلی‌کربنات در آن استفاده می‌شود؛ نیاز به چاپ علائم مختلف بر روی پوشش است. علائم تبلیغاتی، علائم هشدار و…. مواردی هستند که بر روی پوشش‌های پلی‌کربنات چاپ می‌شوند. انجام این کار با روش‌های چاپ پلی‌کربنات انجام می‌شود. به این صورت که ورق‌هایی که باید در پوشش استفاده شوند به کارگاه چاپی برده شده و چاپ بر روی آن انجام می‌شود.

ثامن مارک خدمات چاپ بر روی کلیه پوشش‌های پلی‌کربنات را در سراسر کشور انجام می‌دهد.

ورق پلی کربنات

ورق پلی کربنات کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارد.در برخی موارد استفاده از ورق پلی کربنات ،کارفرمایان سفارش انجام  چاپ بر روی این ورف ها را می دهند.چاپ روی ورق می تواند شامل چاپ بارکد،چاپ آرم شرکت،چاپ شماره قطعه و هر چیز دیگری باشد.

ثامن مارک خدمات چاپ بر روی ورق پلی کربنات را انجام می دهد.

بررسی تخصصی » چاپ پلی کربنات | لیبل پلی کربنات | لوگو پلی کربنات

پلی کربنات ماده ای شفاف ولی با مقاومت بالا در برابر ضربات است که امروزه در صنعت مارک سازی مورد استفاده قرار گرفته است .استفاده از پلی کربنات با استقبال صنعتگران و تولیدکنندگان و شرکت های الکترونیکی رو به رو شده است.

پلی کربنات کاربرد عمده دیگری نیز دارد؛ استفاده دز صفحه کلید ماشین های مختلف؛ اگر دستگاهتان ظاهر مناسبی ندارد و کلید‌های آن فاقد محافظ هستند یا اینکه دستگاه‌تان در برابر عوامل خارجی همچون رطوبت و نور حساس است، می‌توانید با استفاده از لیبل پلی‌کربنات ظاهری مناسب و بسیار کاربردی به محصول تولیدی خود ببخشید، و در برابر رطوبت و عوامل خارجی نیز از آن محافظت نمایید.

اجازه بدهید کمی در مورد سابقه چاپ پلی کربنات توضیح دهیم. امروزه خیلی از افراد با انواع کاربردهای لیبل و چاپ پلی کربنات آشنا نبوده و اطلاعات کافی از مزایا و معایب، ابعاد و ساختار این نوع محصول را دارا نیستند! این محصول در سال ۱۹۵۳ میلادی توسط دکتر دانیال فاکس ساخته و در سال ۱۹۵۸ به طور عمده وارد بازار جهانی شد که در بدو ورود مورد علاقه‌ی صاحبان کسب و کار و کارخانه جات تولیدی قرار گرفت.

قابلیت انعطاف ورق پلی کربنات

قابلیت انعطاف پذیری ورق پلی کربنات از مهم ترین مزایای پلی کربنات است. لیبل پلی کربنات یک محصول با دوام پلیمری است که ویژگی‌های برجسته‌ای از جمله قابلیت انعطاف دارد. لازم بذکر است برچسب های پلی کربنات به صورت رنگی و برجسته به صورت شکل‌های خاص هندسی در دو نوع مات و براق ارائه گشته و بر روی پنل دستگاه‌های الکترونیکی و دستگاه‌های صنعتی چسبانده می‌شود.

چاپ حرفه ای پلی کربنات
چاپ حرفه ای پلی کربنات

قابلیت انعطاف و شفافیت پلی کربنات این ماده را به کالای بسیار مناسب برای استفاده در گلخانه های صنعتی بدل کرده است.پلی کربنات به راحتی نور را از خود عبور می دهد و در رنگ های روش و شفاف وجود دارد.از این رو یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب گلخانه داران می باشد.

مجموعه چاپ صنعتی ثامن مارک تولید کننده انواع مارک و لیبل صنعتی این افتخار را دارد که به عنوان تولید کننده این محصول، خدمات خود را در در اختیار تولیدکنندگان محترم قرار دهد.

کاربردها و موارد استفاده چاپ پلی کربنات در ساخت لیبل| پانل پلی کربنات

 • لیبل تولیدی در محصولات شرکت ها و کارخانجات
 • لیبل انواع کیبوردها:از برچسب های پلی کربنات به عنوان لیبل حروف بر روی کیبرد استفاده می شود.
 • لیبل دستگاه های الکترونیکی:نام قطعات مختلف الکترونیکی بر روی لیبل پلی کربنات چاپ شده و بر روی قطعه الکترونیک چسبانده می شود.
 • استفاده گسترده در قطعات کامپیوتر:از چاپ پلی کربنات به صورت گسترده برچسب زدن به  قطعات کامپیوتر استفاده می شود.از چاپ پلی کربنات در سی دی و دی وی دی تا کیس و کارتن بردهای الکترونیکی از چاپ پلی کربنات می توان استفاده کرد.
 • لیبل دستگاه های مهندسی:در بسیاری از قطعات و دستگاههای فنی و مهندسی از لیبل پلی کربنات استفاده می شود.
 • لیبل و مارک تجهیزات پزشکی
 • لیبل دستگاه های صنعتی
 • لیبل دستگاه های ورزشی
 • مارک و لیبل لوازم خانگی:
 • لیبل لوازم و تجهیزات ساختمانی

جدا از موارد ذکر شده تجهیزات فراوانی وجود دارند که با پلی کربنات ساخته شده اند و یا حداقل در تولید بخش از آنها از پلی کربنات استفاده شده است.ورق های پلی کربنات،فوم پلی کربنات،گرانول پلی کربنات،کرکره پلی کربنات و یونولیت پلی کربنات از جمله این موارد هستند.

پنل پلی کربنات با هر طرحی که مدنظر شماست طراحی می شود.این پنل در مختصات دستگاه شما تولید و بر روی پنل کاربری شما قرار می گیرد.پنل کاربری ممکن است صفحه کلید و یا صفحه نمایشگر باشد؛ این برچسب‌ها قابلیت های متعددی مانند برجستگی کلیدها و قسمت‌های دلخواه، قابلیت عبور نور و انعطاف پذیری بالا، شکل پذیری آسان، انعطاف پذیری و … دارند؛از این رو در صنایع مختلف استفاده می شوند. همچنین با استفاده از پوشش پلی کربنات می توانید ظاهری زیبا به دستگاه خود بدهید. یا لوگو بر مشخصات دستگاه خود را به صورت لیبل بر روی آن درج کنید. در زیر به بخش دیگری از ویژگی‌های این محصول اشاره خواهیم کرد :

چاپ پلی کربنات دوطرفه

در موارد نادری مشتری درخواست چاپ پلی کربنات به‌صورت دوطرفه دارد؛ در این روش طراحی درخواستی مشتری بر روی دوطرفه ورق پلی کربنات چاپ می‌شود. در این روش ما می‌توانیم برای هر دو طرف ورق یک طرح، و یا دو طرح مجزا برای دو طرق پلی کربنات درج کنیم.

مجموعه ثامن مارک با تجهیزات مدرن خود خدمات چاپ دوطرفه بر روی پلی کربنات را انجام می‌دهد.

مهم ترین شاخصه‌های لیبل و چاپ پلی کربنات

مهم ترین شاخصه های لیبل و چاپ پلی کربنات به شرح زیر می باشند.

 • چاپ پلی کربنات مقاوم در برابر اشعه فرابنفش می باشد
 • نصب آسان و سرعت و راحتی در استفاده
 • مقاوم در برابر حوادث طبیعی طوفان، زلزله، باران و غیره…
 • مقاوم در برابر گرما ، سرما ، ضربه ، مواد شیمیایی
 • کاهش مصرف انرژی
 • سازگاری با شرایط مختلف محیطی
 • سبک و با دوام بودن
 • و …

! ) در نظر داشته باشید که لوگوی پلی کربنات بدون چسب بوده و پس از اتصال به محصول مورد نظر غیر قابل کندن می باشد.
! ) برچسب های پلی کربنات می‌توانند درجه حرارت غیر مستقیم را تحمل نمایند.
در ادامه برترین ویژگی هایی که لیبل های پلی کربنات دارا می‌باشند که باعث شده است تا این محصول در صنایع مختلف کاربرد داشته باشد را به شما معرفی خواهیم کرد! با ما همراه باشید :

مقالات مرتبط

مارک کروم

لیبل فلزی

چاپ شبرنگ

انواع بافت‌های پلی کربنات

مخملی / جلا داده‌شده

مات جلا/خوب

براق/ مات

برس دار

جیر / مات

ضایعات پلی کربنات

پلی کربنات از موادی هست که امکان بازیافت دارد.قطعات و لوازم تولید شده با پلی کربنات در صورت از کارافتادن ،می توان بازیافت و در تولید محصولات جدید استفاده کرد.خریداران ضایعات لوازم پلی کرنات را با قیمت مناسب خریداری می کنند.پس در صورتی که شما نیز لوازمی دارید  که با پلی کربنات تولید شده اند؛در صورت غیرقابل استفاده بودن می توانید آن را به خریداران ضایعات بفروشید.

ویژگی‌های طراحی لیبل پلی کربنات زیبا و استاندارد

به طور کلی می‌توان گفت طراحی یک مارک یا لیبل باید ساده و گویا، منحصر به فرد و در ارتباط با موضوع کسب و کار باشد

همچنین طرح نهایی لیبل پلی کربنات باید جذابیت بصری داشته و با مخاطب ارتباط برقرار کند.

در ادامه به برخی از معیار هایی که هنگام طراحی باید در نظر داشته باشید را نام خواهیم برد :

 • اعتبار و سنخیت : یک طراحی خوب و موفق باید بتواند ارتباطی دو طرفه و صادقانه بین نام تجاری و برند و تجارتی که به آن اشاره دارد، برقرار نماید.
 • انعطاف پذیر : یک طراحی خوب و موفق باید بتواند بدون تغییر در ظاهر و معنی و مفهوم آن به دو صورت سیاه و سفید (تکرنگ) و تمام رنگی چاپ و در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.
 • ماندگار و پایدار : یک طراحی خوب و موفق باید بتواند در طول زمان همراه با کسب و کار شما تکامل پیدا کند و ماندگاری خود را با تحمل طرح‌ها و مدهای مختلف در طول زمان از دست ندهد.
 • ✔ طراحی باید با موضوع، مفهوم و خصوصیات برند هم‌خوانی داشته و معنای خود را به سرعت به مخاطب انتقال دهد.
 • یک طراحی خوب و موفق را باید بتوان به صورت آنلاین در وب‌سایت‌ها و هنگام کارهای چاپی بدون هیچ مشکلی استفاده نمود.
 • ✔ لوگو پلی کربنات باید قادر به احراز حقوق مالکیت خود از نظر قانونی باشد یعنی منحصر به فرد و قابل ثبت باشد.

 

اطلاعات بیشتر

نام لاتین محصول

Polycarbonate Label

جنس

پلی کربنات (Polycarbonate)

مدل

لیبل پلی کربنات مات, لیبل پلی کربنات براق

رنگ بندی

بدون محدودیت در رنگ بندی

قابلیت طراحی و شخصی سازی

بله

زمان تحویل

تماس بگیرید

تضمین کیفیت

بله

مقاوم در برابر

اشعه ماوراء بنفش, حرارت, حوادث طبیعی, رطوبت, ضربه, مواد شیمیایی

دیگاه خود را بنویسید
 1. حسن پور

  در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ما در تماس باشید

 2. morteza kheiri

  ممنون از توضیحات کاملتون

محصول مرتبط

با موفقیت به سبد خرید اضافه شد !

مشاهده سبد خرید
X
سفارش یا مشاوره از طریق واتس آپ