شناسه محصول : 8

چاپ پلی کربنات و لیبل پلی کربنات

پلی‌کربنات از مهم‌ترین موادی هست که در دهه‌های اخیر تولید شده است. اولین نوع پلی‌کربنات در حدود ۷۰ سال پیش‌ساخته شده است. از آن زمان به بعد استفاده از پلی‌کربنات روند روبه‌رشدی در صنایع مختلف داشته است. با توسعه استفاده از پلی‌کربنات بسیاری از کارفرمایان به فکر طراحی و چاپ بر روی قطعات پلی‌کربنات افتادند. کارفرمایان می‌توانند مطالب و تصاویر دلخواه خود را بر روی قطعات پلی‌کربنات چاپ کنند؛ با استفاده از چاپ پلی‌کربنات می توان لیبل‌های تبلیغاتی بسیار زیبایی تولید کرد.

توضیحات

مارک پلی‌کربنات (چاپ پلی‌کربنات) یا لوگو پلی‌کربنات معرف و شناسه برند شما

پلی‌کربنات چیست؟

پلی‌کربنات ماده‌ای شفاف و سخت است. پلی‌کربنات در واقع نوعی پلاستیک و پلیمر است که در سال‌های اخیر ساخته شده است. پلی‌کربنات به دلیل ویژگی‌هایی که دارد موارد استفاده فراوانی دارد. در واقع پلی‌کربنات سخت‌ترین ماده شفافی است که تابه‌حال تولید شده است. پلی‌کربنات بهترین جایگزین برای شیشه در مکان‌هایی نظیر آپارتمان‌ها می‌باشد. مزیت دیگر پلی‌کربنات این هست که به دلیل شفافیت بالا امکان عبور نور را فراهم می‌کند.

پلی کربنات پلاستیک بسیار مقاومی است. این ماده علارغم  وزن سبک استحکام زیادی را ارائه می‌دهد. نام‌های تجاری مورداستفاده برای پلی کربنات شامل LEXAN، MAKROLON، ULTEM و VALOX است. پلی کربنات نسبت و هزینه و کارای نمره بسیار قابل قبولی در مقایسه با سایر انواع لیبل ها دارد. ما همچنین طیف وسیعی از بافت‌ها را برای لایه‌های پلی کربنات، ازجمله برچسب‌های مخمل Lexan و روکش‌های مقاوم را، ارائه می‌دهیم. علاوه بر استفاده از آن در چاپ سطح دوم مانند روکش‌های گرافیکی سفارشی، از آن به‌عنوان لمینت برای محافظت از برچسب‌هایی که روی صفحه چاپ می‌شوند یا به‌صورت دیجیتالی استفاده می‌شود، استفاده می‌شود.

پلی‌کربنات انواع بسیار زیادی دارد. باتوجه‌به پیشرفت صنایع و تولید روزافزون محصولات باکیفیت در صنایع مختلف، استفاده از فیلم‌های پلی‌کربنات برای ارتقاء محصولات پیشنهاد می‌گردد.

نمونه کار جدید چاپ پلی کربنات
تصویر نمونه کار جدید چاپ پلی کربنات

چاپ پلی کربنات در ضخامت های 125-150-175-200-250-500 میکرون انجام می‌شود. در این روش چاپی با استفاده از مرکب‌های باکیفیت بالا امکان بهره‌گیری در صنایع مختلف ایجاد می‌شود؛ صنایعی همچون تجهیزات پزشکی، برق و الکترونیک، لوازم خانوادگی، مهندسی و …

با استفاده از این روش امکان شفاف‌سازی بر روی قسمت‌های همانند LCD و y SEG میسر می‌گردد. همچنین با استفاده از رنگ‌های ترانسپارنت امکان عبور نور از بخش‌های مختلف ممکن می‌شود. برجسته‌سازی کلیدها و یا بخش‌های انتخابی نیز یکی از خدماتی است که امکان ارائه وجود دارد.

توضیح اینکه برجسته‌سازی کلیدها بر روی پلی‌کربنات با ضخامت بالای ۲۰۰ میکرون پیشنهاد می‌گردد.

برچسب Lexan

Lexan® علامت تجاری SABIC Innovative Plastics برای فیلم پلی کربنات است. به همین دلیل است که برچسب‌های Lexan اغلب برچسب‌های پلی کربنات نامیده می‌شوند. این‌یک ماده مقاوم و مقاوم است که استفاده از آن به‌اندازه کلاه ایمنی فوتبال، شیشه جلو هواپیما و عینک ایمنی متفاوت است. این ویژگی‌ها پلی کربنات لکسان را به ماده‌ای عالی تبدیل می‌کند که ما از آن بسیاری از محصولات با عملکرد بالا ازجمله برچسب‌های کنترل پنل، روکش‌های گرافیکی و سایر برچسب‌های سفارشی را تولید می‌کنیم. برچسب‌های پلی کربنات لکسان با چندین روکش شامل صاف و مخملی (یک سطح مات با سنگریزه) موجود است. همچنین چندین گزینه ضخامت وجود دارد. بسته به ضخامت، ما می‌توانیم با استفاده از لکسان به‌عنوان لمینت محافظ روی یک ماده دیگر، یا با “چاپ سطحی” مستقیم بر روی خود ماده لکسان، محصولات را برای شما تولید کنیم.

ما همچنین می‌توانیم محصولات ساخته‌شده با Lexan را با انواع چسب‌ها و با عملکرد بالا عرضه کنیم. ما محصول لکسان بادوام مناسب را طراحی و تولید کنیم تا نیازها و الزامات چرخه عمر محصول شما برآورده شود.

استفاده از فیلم پلی‌استر در سفارشاتی پیشنهاد می‌گردد که

1-کلیدها به مقدار زیاد مورداستفاده (ضرب) قرار می‌گیرند؛ مانند ترازوهای دیجیتالی فروشگاهی و یا سیستم اعلام نوبت در بانک

2-در مواردی که سطح طلق در معرض مواد شیمیائی یا شوینده‌های قوی قرار دارند. مانند تجهیزات پزشکی که معمولاً با ضدعفونی‌کننده‌های قوی استریل می‌گردند.

هر دو این موارد باعث ترک خوردن محل کلیدهای روی طلق می‌گردد و در غیر این صورت می‌توان از فیلم پلی‌کربنات استفاده کرد.

خدمات چاپ پلی کربنات توسط مجموعه ثامن مارک

ثامن مارک برچسب‌ها پلی کربنات سفارشی تولید می‌کند که می‌تواند بر روی ورق‌های مسطح یا رول چاپ شود و بر اساس مشخصات منحصربه‌فرد شما بر روی قطعات و مکان های مناسب چسبیده شوند. به‌طورمعمول، برچسب‌های حساس به فشار برای کاربردهای تخصصی در نظر گرفته‌شده‌اند، از جمله: مجوزهای تجاری کنترل موجودی اطلاعات صنعتی اطلاعات ایمنی/آموزشی کاربر و تعداد زیادی از برنامه‌های کاربردی مصرف‌کننده.

چرا ثامن مارک را برای برچسب‌های سفارشی انتخاب می‌کنیم؟ متخصصان ما با مهندسین شما همکاری می‌کنند تا یک برچسب متناسب با مشخصات طراحی شما ایجاد کنند تا از عملکرد مطلوب شغلی در محیطی که در معرض آن قرار می‌گیرند اطمینان حاصل شود. شما دارای طیف وسیعی از انتخاب‌ها در تکنیک های چاپ هستید اما یافتن تیم سرویس دهنده خدمات چاپ معتبر و که کارهای با کیفیت ارائه می‌دهد و انتخاب نوع چاپ مناسب، تضمین می‌کند که هزینه شما بهترین بازدهی را خواهد داشت.

انواع کارکرد برچسب‌های پلی کربنات

برچسب‌های پلی کربنات برای موارد متنوعی استفاده می‌شوند. برخی از برچسب‌ها برای هشدار دادن، برخی برای راهنمایی افراد و برخی برای نمایش و انتقال اطلاعات قطعات و دستگاه‌ها به افراد استفاده می‌شوند.

ما اطمینان می‌دهیم که بستر قابل‌چاپ هر یک از برچسب‌ها، پوشش دهی سطح، سطح برش و قالب برش داده‌شده نیازهای دقیق شما را برآورده می‌کند. ما راه حل‌هایی را برای نیازهای برچسب زدن در محیط‌های بیرونی با شرایط خاص و داخل خانه‌هایی که در معرض مواد شیمیایی سمی یا خورنده هستند ارائه می‌دهیم.

روش‌های چاپ پلی‌کربنات

روش چاپ پلی‌کربنات با لیبل‌های معمولی و کاغذی متفاوت است. چاپ پلی‌کربنات به دو صورت انجام می‌شود. چاپ به روش سیلکی و چاپ به روش دیجیتالی. اما اصلی‌ترین روش چاپ پلی‌کربنات مورد اول یعنی چاپ سیلکی بر روی ورق پلی‌کربنات می‌باشد. چاپ دیجیتالی لیبل پلی کربنات صرفاً جهت نمونه زنی استفاده می‌شود.

چاپ پلی‌کربنات به روش سیلکی: در این روش چاپی، لیبل دارای مقاومت بالایی در برابر فرسایش است و طی فرایندی لیبل ضد آب می‌شود. همچنین می‌توان طرح آن را به‌صورت برجسته چاپ کرد.این روش اصلی ترین روش چاپ لیبل پلی کربنات است.

چاپ به روش (دیجیتال)نمونه زنی: روش دیگر روش (دیجیتال) نمونه زنی است که این روش تنها برای چاپ لیبل‌های نمونه استفاده می‌شود. در این روش چاپی لیبل هیچ‌گونه مقاومتی در برابر آب یا فرسایش ندارد.

لیبل پلی کربنات ماشین

لیبل پلی‌کربنات قطعات ماشین

البته پلی‌کربنات استفاده بسیار زیاد و متعددی دارد و در انواع صنایع مختلف استفاده می‌شود. برای مثال از ورق پلی‌کربنات در منازل، سوله‌ها و در سقف و دیواره‌های سازه‌ها استفاده می‌شود. استفاده از ورق پلی‌کربنات در طراحی پارتیشن‌های اداری و سقف کاذب نیز انجام می‌شود.

اهمیت لوگو در برندسازی و کسب‌وکار

لوگو یا مارک یک نشانهٔ گرافیکی است که می‌تواند به‌صورت علامت، سمبل، نوشتار و یا ترکیبی از این‌ها طراحی می‌شود. لوگو از اولین و مؤثرترین گام‌ها برای معرفی یک برند کسب‌وکار یا مجموعه و سازمان باشد. مارک یا لوگو یک برند می‌تواند گاه اهداف، نوع خدمات، اسم، شعار، افق دید و … یک مجموعه را در نگاه اول به مشتری و کاربران و مخاطبان آن مجموعه انتقال دهد. ازاین‌رو در طراحی و چاپ و انتخاب آن باید دقت لازم را داشت.

چاپ پلی کربنات

چاپ پلی‌کربنات

این نشانه گرافیکی به‌وسیله شرکت‌های تجاری، تولیدی و صنعتی و همچنین کسب‌وکارهای کوچک استفاده می‌شود تا از این طریق نوع خدمات اهداف و محصولشان را سریع‌تر به مخاطب معرفی کنند. مارک یا لوگو یک برند به‌واسطه خلاقیت، منحصربه‌فرد بودن و بصری بودن در اذهان حک شده و ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب به همراه خواهد داشت؛ ازاین‌رو مطمئن شوید مارک برندتان را روی همه متعلقات و محصولات تجاری و ارائه‌ها قرار داده‌اید که به‌سرعت شناخته شوید و به‌واسطهٔ ارائه شناسه برند خود در خاطر مشتریانتان به یاد بمانید.

چاپ لیبل پلی کربنات برای انواع قطعات

در بسیاری از موارد لیبل های پلی کربنات بر روی قطعات صنعتی انجام می شود. به الطبع قطعات صنعتی شکل های بسیار متنوع و مختلفی دارند. بسیاری از این قطعات شکل های نامتعارف و پیچیده ای دارند.طراحی و ساخت لیبل برای قطعات اینچنینی نیاز به مهارت و صرف وقت زیادی دارد.مجموعه ثامن مارک قادر به ارائه خدمات چاپ لیبل پلی کربنات در هر ابعاد و شکلی می باشد.

برچسب مورداستفاده در لیبل پلی کربنات

برای چاپ دیجیتال و صفحه برچسب پلی کربنات از طیف وسیعی از چسب‌های مختلف ازجمله چسب‌های استاندارد صنعتی استفاده می‌شود. چسب‌های مورداستفاده در لیبل پلی کربنات می‌توانند  تأثیر زیادی بر کیفیت  و دوام برچسب شما داشته باشند.

 برای اینکه ما بتوانیم بهترین چسب را برای برچسب شما انتخاب کنیم، کافی است به ما بگویید که در برچسب شما در کجا استفاده می‌شود. برچسب‌های پلی کربنات معمولاً برای موارد زیر استفاده می‌شود: – همپوشانی کنترل پنل – پلاک‌های نام – برچسب تجهیزات پزشکی و … .

 

لیبل پلی کربنات بهترین گزینه برای چاپ لیبل بر روی انواع قطعات

وقتی به برچسبی نیاز دارید که بتواند در برابر عناصر سخت مقاومت کند، برچسب پلی کربنات احتمالاً بهترین گزینه شما است. پلی کربنات گروهی از پلیمرهای ترموپلاستیک است. انجام چاپ بر روی این پلیمرها آسان است. همچنین قالب‌گیری لیبل های پلی کربنات آسان است. ازاین‌رو به‌راحتی می‌توان قالب‌های جدید پلی کربنات تولید کرد. این پلاستیک‌ها کاربردهای صنعتی مختلفی دارند. انواع مختلفی از برچسب‌های پلی کربنات وجود دارد که امروزه صنایع از آن‌ها استفاده می‌کنند. برچسب بارکد، برچسب هشدار، برچسب ایمنی، برچسب خطر، برچسب خطرناک، برچسب خطر زیستی، برچسب آرم، برچسب شناسایی محصول، برچسب موجودی، برچسب دارایی، برچسب ضد دست‌کاری، برچسب دستورالعمل و برچسب کنترل کیفیت انواع مختلف استفاده از لیبل های پلی کربنات هستند

ما با تجهیزات پیشرفته و دانش بالا در صنعت چاپ پلی کربنات می‌توانیم ایده‌های شما را به واقعیت تبدیل می‌کنیم. لوگوها/پلاک های نام، بر روی تجهیزات و محصولات تولیدی قرار می‌گیرند. پلاک‌های نام باید بتوانند در برابر محیط سخت بیرونی و مناطق بسیار گرم برخی از تجهیزات و قطعات مقاومت کنند. همچنین به برچسب‌های بارکد پلی کربنات اغلب یک شماره سریال آلفا داده می‌شود تا یک شناسه منحصربه‌فرد به یک شی داده شود. متخصصان کنترل موجودی این برچسب‌های بارکد را به یک شی خاص اختصاص می‌دهند تا از طریق سیستم شرکت ردیابی شود. برچسب پلی کربنات در برابر درجه حرارت شدید، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و ضربه مقاوم است. برای چاپ عالی است. برچسب‌های پلی کربنات همه دارای ویژگی‌های برش قالب و ویژگی‌های نوری خاصی هستند.

برچسب‌های پلی کربنات می‌توانند براق، بافت‌دار، مات یا برس دار باشند. هنگامی‌که به سطح یک جسم چسبیده‌اید، می‌توانید یک چسب حساس به فشار روی برچسب برای حداکثر قدرت ماندگاری استفاده کنید. سفارش‌ها کوتاه بر روی برچسب‌های پلی کربنات موجود است. حداقل تعداد سفارش وجود ندارد.

مدت‌زمان تحویل سفارش چاپ لیبل پلی کربنات

مدت‌زمان استاندارد برای تحویل لیبل پلی کربنات از 7 تا 10 روز کاری پس از تائید طراحی توسط مشتری است. تحویل سفارش برای مراکز پزشکی و شرکت‌های خودروسازی در اولویت تحویل می‌باشند.

چاپ بارکد بر روی برچسب های پلی کربنات

درگذشته تنها شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ اقدام به چاپ بارکد بر روی محصولات و قطعات خود می‌کردند اما امروز این امر عمومیت‌یافته است. هر فرد، شرکت و مجموعه می‌تواند به‌راحتی و تنها با نصب یک نرم‌افزار بر روی کامپیوتر اقدام به تولید بارکدها برای محصولات خود کند. چاپ بارکد بر روی برچسب‌های پلی کربنات نیز قابل انجام است. مشتریان می‌توانند در کنار چاپ مشخصات محصولات و شماره تلفن‌های خود درخواست چاپ بارکد موردنظر خود را نیز بر روی لیبل پلی کربنات سفارشی بدهند. بر روی این بارکد هر اطلاعاتی می‌تواند درج شود؛ آدرس سایت، شماره تلفن، شماره سریال محصول و یا هر اطلاعات دیگری. به دلیل دوام و ماندگاری بالای برچسب‌های پلی کربنات این بارکدها ها نیز برای مدت طولانی بر روی لیبل باقی می‌ماند.

مشتریان می‌توانند با نصب نرم‌افزار اسکنر بارکد بر روی گوشی، بارکد را اسکن و به اطلاعات رمز شده در بارکد دست بیایند.

ما قادر هستیم هر نوع بارکدی با هر اندازه‌ای را بر روی لیبل های پلی کربنات شما درج کنیم.

بررسی انواع مارک و لیبل | بررسی انواع لوگو

 

مارک و لیبل برند شما حکم یک امضا برای شرکت و مجموعه شما را به همراه دارد. از داشتن مارکی که تصویر شرکت شما را به‌درستی منعکس کند و همچنین از کیفیت بالا و مطلوبی برخوردار باشد مطمئن شوید؛ کیفیت یعنی حرفه‌ای بودن! انتخاب مارک و لیبل باکیفیت و متناسب با برند، خبر از این می‌دهد که تجارت شما قانونی، قابل‌اعتماد و معتبر است، اما انتخاب مارک بی‌کیفیت و ضعیف اعتماد را به مشتری القا نخواهد کرد، در نظر داشته باشید که یک شناسه باکیفیت و قوی از برند شما می‌تواند یک احساس قوی از اعتماد را ایجاد کند.

چاپ پلی‌کربنات هرآنچه که شما برای یک لیبل و مارک قوی و جذاب نیاز دارید ارائه می‌دهد.

لیبل پلی‌کربنات

یکی از موارد مهمی که در طراحی و ساخت لیبل باید در نظر گرفت وضوح و قابلیت دیده‌شدن لیبل است. استفاده از متریال و مواد اولیه‌ای که متن و تصویر درج شده را به‌وضوح نمایش دهد گزینه ایده آلی برای استفاده در تولید لیبل است. پلی‌کربنات به دلیل خصوصیت ویژه‌ای که دارد اولین انتخاب برای ساخت لیبل است. لیبل‌های تولید شده با پلی‌کربنات وضوح و شفافیت بالایی دارند و به لحاظ قیمت نیز مقرون‌به‌صرفه می‌باشند.

مزایای لیبل پلی‌کربنات

وضوح یا شفافیت نوری عالی

به راحتی قابل‌چاپ است

مقاومت در برابر سوراخ شدن

مقاوم در برابر گرما (مقاومت تا دمای  ۱۴۷ درجه)

ازنظر ابعادی پایدار است

مقاومت شیمیایی خوب

سایش خوب

مقاومت در برابر ضربه

خواص دی الکتریک خوب

به‌راحتی برجسته می‌شود

وضوح بالا

مقاومت بالا

ضدآب بودن (در برخی موارد)

پلی‌استر یا پلی کربنات؟

پلی‌استر و پلی کربنات هر دو جزو خانواده پلیمرها هستند. اما هر یک از این دو مزایا و کاربردهای متفاوتی دارند. پلی‌استر گزینه‌ای بادوام‌تر و مقاوم‌تری برای محیط‌های خشن است؛ برای مثال پلی‌استر نسبت به پلی کربنات در برابر مواد شیمیایی مقاوم‌تر است. اما پلی کربنات ویژگی‌های منحصربه‌فردی برای کاربردهای مختلف دارد.

برای مثال اگر روکش در هنگام استفاده منعطف نمی‌شود و می‌خواهید جلوه بصری خاصی ایجاد کنید، پلی کربنات ممکن است انتخاب بهتری باشد.

معایب چاپ پلی کربنات

ما پس از بررسی‌های فراوان تنهای عیبی قابل‌ذکری که برای چاپ پلی کربنات یافتیم این هست که دقت داشته باشید که پلی کربنات دودهای بسیار سمی تولید می‌کند، بنابراین اگر با آن چاپ می‌کنید، به یک سیستم هواکش نیاز دارید.البته ممکن است چاپ پلی کربنات عیب های دیگری نیز داشته باشد که ما از آن بی اطلاع هستیم.

قالب گیری لیبل پلی کربنات

برای چاپ هر نوع جدیدی از چاپ پلی کربنات نیاز به ساخت قالب جدیدی است. همان‌طور که در بالا گفته شد ساخت قالب پلی کربنات کار ساده و بی درده سری برای ارائه‌دهندگان خدمات چاپی است. مجموعه ثامن مارک قادر به ساخت انواع قالب‌های برش لیبل و قالب برجسته پلی کربنات است.

موارد استفاده از لیبل پلی کربنات

لیبل پلی کربنات موارد استفاده متعدد و متنوعی دارد. امروزه لیبل پلی کربنات را بر روی  طیف وسیعی از لوازم و کالاها می‌بینیم. از کالاهای لوکس گرفته تا کالاهای صنعتی و لوازم‌خانگی و… در همه این موارد می‌توان لیبل های پلی کربنات را بر روی محصولات مشاهده کرد. قطعات الکترونیکی، صفحه‌کلیدهای خودرو، صفحه‌کلیدهای ترازوهای دیجیتالی، لوازم‌خانگی مدرن و… تجهیزاتی هستند که استفاده از لیبل های پلی کربنات در آن‌ها بسیار انجام می‌شود.

دوام و زیبایی لیبل های پلی کربنات آن را به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها برای محصولات مختلف تبدیل کرده است.

چاپ سریع پلی کربنات

پروسه دریافت سفارش و تحویل لیبل پلی‌کربنات

 

دریافت سفارش و تحویل سفارش چاپ و لیبل پلی‌کربنات پروسه مشخصی دارد. در زیر پروسه‌های دریافت سفارش و تحویل لیبل پلی‌کربنات را ذکر می‌کنیم.

 • تماس مشتری: مشتری با تماس با مجموعه سؤالات خود را مطرح می‌کند. در این پروسه مشاوره‌های لازم به مشتری ارائه می‌شود. در این قسمت ما با بررسی نیازهای مشتری اقدام به توصیه لازم جهت سفارش لیبل مناسب برای مشتری می‌نماییم.
 • ارائه قیمت: پس از مشاوره به مشتری، مشتری در صورت نیاز محصول و نوع چاپ موردنظر خود را انتخاب می‌کند. در این مرحله قیمت محصول و خدمات محاسبه شده و به مشتری ارائه می‌شود.
 • ✔  انجام طراحی اولیه:طراحی لیبل پلی‌کربنات به صورت پیش فرض توسط مجموعه ثامن مارک انجام می شود.با این حال برخی از مشتریان خود نمونه کاری ارائه می دهند تا طراحی از روی آن انجام شود.برخی از مشتریان نیز خود طراحی لیبل را انجام می دهند و فایل طراحی را برای ما ارسال می کنند.
 • تأیید طراحی و واریز پیش‌پرداخت: پس از تأیید طرح نهایی مبلغی به‌عنوان پیش‌پرداخت توسط مشتری واریز می‌گردد.
 • تولید: محصول و کالای موردنیاز مشتری تولید می‌شود. در این قسمت پروسه کنترل کیفیت به‌صورت دقیق انجام می‌شود.
 • تحویل سفارش: سفارش مشتری تحویل می‌گردد.

نکته: علارغم خصوصیات منحصربه فرد پلی کربنات، در انتخاب لیبل پلی کربنات برخی ملاحظات را باید در نظر گرفت. درحالی‌که پلی کربنات یک ماده پرکاربرد برای روکش‌های گرافیکی، پلاک‌های نام و صفحه است، شرایطی وجود دارد که ممکن است بهترین انتخاب نباشد. پلی کربنات در بسیاری از شرایط خوب است، اما اگر وضعیت غیرمتعارف باشد، پلی‌استر انتخاب بهتری  خواهد بود. در شرایط کاری سنگین ممکن است پلی کربنات در طول زمان ترک بخورد. پلی‌استر بدون ترک‌خوردگی نسبت به پلی کربنات عمر انعطاف‌پذیری بیشتری را ارائه می‌دهد.

چاپ پلی‌کربنات به‌صورت سه‌بعدی

پلی‌کربنات خواص و خصوصیات بسیار منحصربه‌فردی دارد. خصوصیاتی نظیر استحکام و مقاومت بالا در برابر حرارت از جمله خصوصیات پلی‌کربنات است. درواقع پلی‌کربنات برخلاف بسیاری از پلاستیک‌ها در مقابل حرارت مقاومت بالایی دارد. ازاین‌رو توجه صنعتگران را به خود جلب کرده است. از پلی‌کربنات در رایانه‌ها، شیشه‌های ضدگلوله، قطعات مهندسی، قطعات صنعتی و دی‌وی‌دی‌ها بسیار استفاده می‌شود.

پلی‌کربنات به دلایل خصوصیات خاصی که دارد ماده‌ای بسیار مناسب برای چاپ سه‌بعدی محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر آمار استفاده از پلی‌کربنات در چاپ سه‌بعدی روند بسیار صعودی داشته است. البته مزایایی که در مورد پلی‌کربنات ذکر شد خود به‌نوعی می‌تواند از مشکلات چاپ پلی‌کربنات به‌صورت سه‌بعدی نیز باشد. کار با پلی‌کربنات جهت چاپ سه‌بعدی همان قدر که چالش‌برانگیز و جالب است و مزایای و کاربردهای بسیاری دارد مشکلات خاص خود را نیز دارا می‌باشد.

همه آنچه باید در مورد پلی کربنات (PC) برای چاپ سه بعدی بدانید

پلی کربنات که بیشتر با نام اختصاری PC شناخته می شود ، ماده ای است که به دلیل مقاومت در برابر ضربه و دارا بودن شفافیت بالا در بازار چاپ سه بعدی مشهور است. پلی کربنات یک ترموپلاستیک سبک و در عین حال قوی است که برای استفاده در طیف گسترده ای از صنایع  ایده آل هستند. چاپ به صورت  PLA یا PETG دشوار است  زیرا به اکستروژن نسبتاً بالا و دمای صفحه نیاز دارد. با این وجود ، چاپ سه بعدی با پلی کربنات اجازه می دهد تا قطعات پیچیده و مقاوم در برابر حرارت با فناوری FDM تولید شوند

. شما احتمالاً در مورد پلاستیک پلی کربنات شنیده اید ، اما پلاستیک پلی کربنات مضراتی نیز دارد. پلاستیک پلی کربنات می تواند ذرات بیسفنول A را که برای سلامتی شما خطرناک است آزاد کند ، و برخی از کشورها استفاده از پلی کربنات برای بطری های بچه را ممنوع کرده اند. به دلیل شفافیت بالای پلی کربنات از انیماده برای تولید شیشه های نوری استفاده می شود .همچنین به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه ، در تولید کلاه موتورسیکلت یا پنجره های ضد گلوله نیز استفاده می شود.

همانطور که می بینید ، پلی کربنات به دلیل قدرت و شفافیت بسیار مورد توجه صنعت تولید مواد افزودنی است. چگالی آن بسیار کمتر از شیشه است و این امر برای طراحی قطعات نوری ، صفحه های محافظ یا اشیاء تزئینی بسیار ارزشمند است. رشته پلی کربنات می تواند دماهای بین -150 درجه سانتیگراد تا 140 درجه سانتیگراد را تحمل کند ، بنابراین میزان  کاربردهای ممکن را افزایش می دهد.

با این حال پلی کربنات دارای محدودیت هایی می باشد: پلی کربنات یک ترموپلاست رطوبت سنج است ، به این معنی که رطوبت هوا را جذب می کند. بنابراین ، اگر در محیط خشک نگهداری نشود ، متورم می شود و مشکلات اکستروژن ایجاد می کند. همچنین نسبت به اشعه ماوراء بنفش و هیدرولیز بسیار حساس است . در نهایت ، رشته پلی کربنات از نظر چسبندگی به صفحه ساخت برخی مشکلات را ایجاد می کند.

اکثر تولیدکنندگان پلی کربنات مقاومت پلی کربنات را با انعطاف پذیری ABS ترکیب می کنند. پلی کربنات را می توان با الیافی مانند الیاف کربن یا شیشه تقویت کرد تا در عین حال سبک تر شدن مواد ، مقاومت آنها را افزایش دهد. این امر هر چند چندان رایج نیست اما از نظر شیمیایی امکان پذیر است. افزودن الیاف قیمت رشته  های پلی کربنات را افزایش می دهد.

چاپ پلی‌کربنات بر روی سقف کاذب
برخی از سقف های کاذب از پلی کربنات ساخته شده اند.همانطور که می دانیم . استفاده از پلی‌کربنات برای تولید سقفی کاذب، به دلیل براق بودن پلی‌کربنات می‌تواند بر زیبایی محیط تأثیرگذار باشد. همچنین باتوجه‌به اینکه پلی‌کربنات در رنگ‌های مختلفی موجود می‌باشد دست افراد برای انتخاب رنگ سقف کاذب مناسب باز است. خدمات چاپی بر روی سقفی کاذب تولید شده با پلی‌کربنات می‌تواند زیبایی آن را دوچندان کرده و تأثیر خوبی بر محیط بگذارد.

پوشش پلی‌کربنات

امروزه پوشش پلی‌کربنات را در بسیاری از مکان‌ها می‌بینیم. با استفاده از پوشش پلی‌کربنات می‌توان سالن‌ها، اتاق‌ها و در کل مکان‌های سربسته‌ای برای انواع فعالیت‌ها ایجاد کرد. استفاده از پوشش پلی‌کربنات به‌جای شیشه انجام می‌شود. استفاده از پلی‌کربنات به‌جای شیشه مزایای فراوانی دارد که در زیر به توضیح برخی از این مزایا می‌پردازیم.

– هزینه پایین‌تر: پوشش پلی‌کربنات نسبت به پوشش شیشه‌ای هزینه کمتری دارد.

– وزن کمتر پلی‌کربنات نسبت به شیشه

– مقاوم در برابر ضربه نسبت به شیشه و پلاستیک

– عایق در مقابل آتش: ورق‌های پلی‌کربنات آتش نمی‌گیرند. در دماهای بالا بدون آتش گرفتن ذوب می‌شوند.

– استفاده در سقف‌های متحرک

– مقاوم در برابر شرایط جوی

در بسیاری از مراکز تجاری و غیرمسکونی که از پوشش پلی‌کربنات در آن استفاده می‌شود؛ نیاز به چاپ علائم مختلف بر روی پوشش می‌باشد. علائم تبلیغاتی، علائم هشدار و…. مواردی هستند که دبر روی پوشش‌های پلی‌کربنات چاپ می‌شوند. انجام این کار با روش‌های چاپ پلی‌کربنات انجام می‌شود. به این صورت که ورق‌هایی که باید در پوشش استفاده شوند به کارگاه چاپی برده شده و چاپ بر روی آن انجام می‌شود.

ثامن مارک خدمات چاپ بر روی کلیه پوشش‌های پلی‌کربنات را در سراسر کشور انجام می‌دهد.

ورق پلی کربنات

ورق پلی کربنات کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارد.در برخی موارد استفاده از ورق پلی کربنات ،کارفرمایان سفارش انجام  چاپ بر روی این ورف ها را می دهند.چاپ روی ورق می تواند شامل چاپ بارکد،چاپ آرم شرکت،چاپ شماره قطعه و هر چیز دیگری باشد.

ثامن مارک خدمات چاپ بر روی ورق پلی کربنات را انجام می دهد.

بررسی تخصصی » مارک پلی کربنات | لیبل پلی کربنات | لوگو پلی کربنات | آرم پلی کربنات

اگر دستگاهتان ظاهر مناسبی ندارد و کلید‌های آن فاقد محافظ می باشند و یا اینکه دستگاه‌تان در برابر عوامل خارجی همچون رطوبت و نور حساس است، می‌توانید با استفاده از لیبل پلی‌کربنات ظاهری مناسب و بسیار کاربردی به محصول تولیدی خود ببخشید، و در برابر رطوبت و عوامل خارجی نیز از آن محافظت نمایید؛ امروزه خیلی از افراد با انواع کاربردهای مارک و چاپ پلی کربنات آشنا نبوده و اطلاعات کافی از مزایا و معایب، ابعاد و ساختار این نوع محصول را دارا نیستند! این محصول در سال ۱۹۵۳ میلادی توسط دکتر دانیال فاکس ساخته و در سال ۱۹۵۸ به طور عمده وارد بازار جهانی شد که در بدو ورود مورد علاقه‌ی صاحبان کسب و کار و کارخانه جات تولیدی قرار گرفت.

پلی کربنات ماده ای شفاف ولی با مقاومت بالا در برابر ضربات است که امروزه در صنعت مارک سازی مورد استفاده قرار گرفته است و همانطور که قبل تر به آن اشاره کردیم با استقبال صنعتگران، تولیدکنندگان در زمینه‌های مختلف و شرکت های الکترونیکی رو به رو شده است. البته این موضوع را باید در نظر گرفت که با توجه به پیشرفت و گستردگی صنایع و استفاده مختلف از دستگاه های دیجیتال، نیاز به تولید مارک های پلی کربنات همواره احساس می‌شد.

قابلیت انعطاف ورق پلی کربنات

قابلیت انعطاف پذیری ورق پلی کربنات از مهم ترین مزایای پلی کربنات می باشد. به صورت عامینه و خلاصه می‌توان گفت که لیبل پلی کربنات یک محصول با دوام پلیمری می‌باشد که ویژگی‌های برجسته‌ای از جمله: مقاومت در برابر حرارت و مواد شیمیایی و همچنین دوام در برابر سایش برخوردار می‌باشد. ! ) لازم بذکر است برچسب های پلی کربنات به صورت رنگی و برجسته به صورت شکل‌های خاص هندسی در دو نوع مات و براق ارائه گشته و بر روی پنل دستگاه‌های الکترونیکی و دستگاه‌های صنعتی چسبانده می‌شود.

پلی کرینات
پلی کرینات

قابلیت انعطاف و شفافیت پلی کربنات این ماده را به کالای بسیار مناسب برای استفاده در گلخانه های صنعتی کرده است.پلی کربنات به راحتی نور را از خود عبور می دهد و در رنگ های روش و شفاف وجود دارد.از این رو یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب گلخانه داران می باشد.

مجموعه چاپ صنعتی ثامن مارک تولید کننده انواع مارک و لیبل صنعتی این افتخار را دارد که به عنوان تولید کننده این محصول، خدمات خود را در در اختیار تولیدکنندگان محترم قرار دهد.

کاربردها و موارد استفاده چاپ پلی کربنات در مارک سازی | پانل پلی کربنات

 • لیبل تولیدی در محصولات شرکت ها و کارخانجات
 • لیبل انواع کیبوردها:از برچسب های پلی کربنات به عنوان لیبل حروف بر روی کیبرد استفاده می شود.
 • لیبل دستگاه های الکترونیکی:نام قطعات مختلف الکترونیکی بر روی لیبل پلی کربنات چاپ شده و بر روی قطعه الکترونیک چسبانده می شود.
 • استفاده گسترده در قطعات کامپیوتر:از چاپ پلی کربنات به صورت گسترده برچسب زدن به  قطعات کامپیوتر استفاده می شود.از چاپ پلی کربنات در سی دی و دی وی دی تا کیس و کارتن بردهای الکترونیکی از چاپ پلی کربنات می توان استفاده کرد.
 • لیبل دستگاه های مهندسی:در بسیاری از قطعات و دستگاههای فنی و مهندسی از لیبل پلی کربنات استفاده می شود.
 • لیبل و مارک تجهیزات پزشکی
 • لیبل دستگاه های صنعتی
 • لیبل دستگاه های ورزشی
 • مارک و لیبل لوازم خانگی:
 • لیبل لوازم و تجهیزات ساختمانی

جدا از موارد ذکر شده تجهیزات فراوانی وجود دارند که با پلی کربنات ساخته شده اند و یا حداقل در تولید بخش از آنها از پلی کربنات استفاده شده است.ورق های پلی کربنات،فوم پلی کربنات،گرانول پلی کربنات،کرکره پلی کربنات و یونولیت پلی کربنات از جمله این موارد هستند.

پنل پلی کربنات با هر طرحی که مدنظر شماست طراحی می شود.این پنل در مختصات دستگاه شما تولید و بر روی پنل کاربری شما قرار می گیرد.پنل کاربری ممکن است صفحه کلید و یا صفحه نمایشگر باشد؛ این برچسب‌ها قابلیت های متعددی مانند برجستگی کلیدها و قسمت‌های دلخواه، قابلیت عبور نور و انعطاف پذیری بالا، شکل پذیری آسان، انعطاف پذیری و … دارند؛از این رو در صنایع مختلف استفاده می شوند. همچنین می‌توانید با استفاده از پوشش پلی کربنات ظاهری زیبا با طرح دلخواه برند خود به دستگاه داده تا در کنار زیبایی ظاهری دستگاه های خود را در برابر سایر عوامل محیطی و سایش مقاوم کنید. در زیر به بخش دیگری از ویژگی‌های این محصول اشاره خواهیم کرد :

چاپ پلی کربنات دوطرفه

در موارد نادری مشتری درخواست چاپ پلی کربنات به‌صورت دوطرفه دارد؛ در این روش طراحی درخواستی مشتری بر روی دوطرفه ورق پلی کربنات چاپ می‌شود. در این روش ما می‌توانیم برای هر دو طرف ورق یک طرح، و یا دو طرح مجزا برای دو طرق پلی کربنات درج کنیم.

مجموعه ثامن مارک با تجهیزات مدرن خود خدمات چاپ دوطرفه بر روی پلی کربنات را انجام می‌دهد.

مهم ترین شاخصه‌های مارک و چاپ پلی کربنات

مهم ترین شاخصه های مارک و چاپ پلی کربنات به شرح زیر می باشند.

 • چاپ پلی کربنات مقاوم در برابر اشعه فرابنفش می باشد
 • نصب آسان و سرعت و راحتی در استفاده
 • مقاوم در برابر حوادث طبیعی طوفان، زلزله، باران و غیره…
 • مقاوم در برابر گرما ، سرما ، ضربه ، مواد شیمیایی
 • کاهش مصرف انرژی
 • سازگاری با شرایط مختلف محیطی
 • سبک و با دوام بودن
 • و …

! ) در نظر داشته باشید که لوگوی پلی کربنات بدون چسب بوده و پس از اتصال به محصول مورد نظر غیر قابل کندن می باشد.
! ) برچسب های پلی کربنات می‌توانند درجه حرارت غیر مستقیم را تحمل نمایند.
در ادامه برترین ویژگی هایی که مارک های پلی کربنات دارا می‌باشند که باعث شده است تا این محصول در صنایع مختلف کاربرد داشته باشد را به شما معرفی خواهیم کرد! با ما همراه باشید :

مقالات مرتبط

مارک کروم

لیبل فلزی

چاپ شبرنگ

انواع بافت‌های پلی کربنات

مخملی / جلا داده‌شده

مات جلا/خوب

براق/ مات

برس دار

جیر / مات

ضایعات پلی کربنات

پلی کربنات از موادی هست که امکان بازیافت دارد.قطعات و لوازم تولید شده با پلی کربنات در صورت از کارافتادن ،می توان بازیافت و در تولید محصولات جدید استفاده کرد.خریداران ضایعات لوازم پلی کرنات را با قیمت مناسب خریداری می کنند.پس در صورتی که شما نیز لوازمی دارید  که با پلی کربنات تولید شده اند؛در صورت غیرقابل استفاده بودن می توانید آن را به خریداران ضایعات بفروشید.

ویژگی‌های طراحی مارک پلی کربنات زیبا و استاندارد

به طور کلی می‌توان گفت طراحی یک مارک یا لیبل باید ساده و گویا، منحصر به فرد و در ارتباط با موضوع کسب و کار باشد

همچنین طرح نهایی آرم پلی کربنات باید جذابیت بصری داشته و با مخاطب ارتباط برقرار کند.

در ادامه به برخی از معیار هایی که هنگام طراحی باید در نظر داشته باشید را نام خواهیم برد :

 • اعتبار و سنخیت : یک طراحی خوب و موفق باید بتواند ارتباطی دو طرفه و صادقانه بین نام تجاری و برند و تجارتی که به آن اشاره دارد، برقرار نماید.
 • انعطاف پذیر : یک طراحی خوب و موفق باید بتواند بدون تغییر در ظاهر و معنی و مفهوم آن به دو صورت سیاه و سفید (تکرنگ) و تمام رنگی چاپ و در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.
 • ماندگار و پایدار : یک طراحی خوب و موفق باید بتواند در طول زمان همراه با کسب و کار شما تکامل پیدا کند و ماندگاری خود را با تحمل طرح‌ها و مدهای مختلف در طول زمان از دست ندهد.
 • ✔ طراحی باید با موضوع، مفهوم و خصوصیات برند هم‌خوانی داشته و معنای خود را به سرعت به مخاطب انتقال دهد.
 • یک طراحی خوب و موفق را باید بتوان به صورت آنلاین در وب‌سایت‌ها و هنگام کارهای چاپی بدون هیچ مشکلی استفاده نمود.
 • ✔ لوگو پلی کربنات باید قادر به احراز حقوق مالکیت خود از نظر قانونی باشد یعنی منحصر به فرد و قابل ثبت باشد.

 

منابع

تیم تحریریه مجموعه ثامن مارک

وب سایت https://www.bovie.com

0/5 (0 Reviews)

اطلاعات بیشتر

نام لاتین محصول

Polycarbonate Label

جنس

پلی کربنات (Polycarbonate)

مدل

لیبل پلی کربنات مات, لیبل پلی کربنات براق

رنگ بندی

بدون محدودیت در رنگ بندی

قابلیت طراحی و شخصی سازی

بله

زمان تحویل

تماس بگیرید

تضمین کیفیت

بله

مقاوم در برابر

اشعه ماوراء بنفش, حرارت, حوادث طبیعی, رطوبت, ضربه, مواد شیمیایی

دیگاه خود را بنویسید
 1. حسن پور

  در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ما در تماس باشید

 2. morteza kheiri

  ممنون از توضیحات کاملتون

محصول مرتبط

با موفقیت به سبد خرید اضافه شد !

مشاهده سبد خرید
X
سفارش یا مشاوره از طریق واتس آپ