شناسه محصول : 6

مارک کروم – لیبل کروم

مارک و لیبل برند شما حکم یک امضا برای شرکت و مجموعه شما را به همراه دارد؛ برچسب فلزی کروم از جدیدترین محصولاتی است که در صنعت مارک سازی استفاده شده و به دلیل استحکام بالا جنس فلز کروم، امکان تولید به صورت حروف جدا و جمع آوری به صورت جدا و کامل در یک برچسب، محبوبیت بسیار زیادی را دارا می‌باشد

توضیحات

مارک کروم معرف و شناسه برند شما

لوگو یا مارک یک نشانه‌ی گرافیکی است که می‌تواند به صورت علامت، سمبل، نوشتار و یا ترکیبی از این‌ها طراحی شده و  اولین و موثرترین گام برای معرفی یک برند کسب و کار یا مجموعه و سازمان باشد. مارک یا لوگو یک برند می‌تواند گاه اهداف، توع خدمات، اسم، شعار، افق دید و … یک مجموعه را در نگاه اول به مشتری و کاربران و مخاطبان آن مجموعه انتقال دهد، از این رو در طراحی و چاپ و انتخاب آن باید دقت لازم را داشت.

این نشانه گرافیکی به وسیله شرکت‌های تجاری، تولیدی و صنعتی و هم‌چنین کسب وکارهای کوچک استفاده می‌شود تا از این طریق نوع خدمات اهداف و محصولشان را سریع‌تر به مخاطب معرفی کنند. مارک یا لوگو یک برند به واسطه خلاقیت، منحصر به فرد بودن و بصری بودن در اذهان حک شده و ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب به همراه خواهد داشت؛ از این رو مطمئن شوید مارک برندتان را روی همه متعلقات و محصولات تجاری خود قرار داده اید که به سرعت شناخته شوید و به واسطه‌ی ارائه شناسه برند خود در خاطر مشتریانتان به یاد بمانید.

تا می توانید از نشان تجاری خود بر روی کالا ها ،بروی کاتالوگ ها ،صفحات شبکه های مجازی و … خود استفاده کنید و لوگو خود را در ذهن مخطبان خود ماندگار کنید.بحث طراحی یکی از مهم ترین مراحل ساخت مارک کروم باست که باید توسط افراد زبده و با تجربه انجام شود.

بررسی انواع مارک و لیبل صنعتی | بررسی انوع لوگو

مارک و لیبل برند شما حکم یک امضا برای شرکت و مجموعه شما را به همراه دارد. از داشتن مارکی که تصویر شرکت شما را به درستی منعکس کند و و همچنین از کیفیت بالا و مطلوبی برخوردار باشد مطمئن شوید؛ کیفیت یعنی حرفه ای بودن! انتخاب مارک و لیبل با کیفیت و متناسب با با نیاز برند، خبر از این می دهد که تجارت شما قانونی، قابل اعتماد و معتبر است، اما انتخاب مارک بی کیفیت و ضعیف اعتماد را به مشتری القا نخواهد کرد، در نظر داشته باشید که یک شناسه با کیفیت و قوی از برند شما می‌تواند یک احساس قوی از اعتماد را ایجاد کند.

بررسی تخصصی » مارک کروم | لیبل کروم | لوگو کروم | آرم کروم

یکی از محکم‌ترین و مستحکم‌ترین فلزات در برابر ضربه و خط و خش فلز کروم می‌باشد که به دلیل مقاومت بسیار آن در برابر زنگ‌زدگی و فرسایش از ارزش بالایی برخوردار و در صنعت مارک سازی نیز مورد توجه قرار گرفته است. کروم مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد .کروم مصرف فراوانی در صنعت دارد و به تازگی استفاده از کروم در صنایع تزئینی مورد توجه قرار گرفته است .مارک کروم که به نام های لیبل کروم یا حروف چسبدار نیز شناخته میشود از جدیدترین و لوکس ترین انوع مارک های موجود در ایران می باشد که با دارا بودن چسبندگی عالی و نصب سریع و راحت می‌تواند بهترین گزینه جهت معرفی محصولات برند شما به صورت کاملا حرفه‌ای و مطابق با بروزترین متد طراحی و رعایت استانداردهای بین‌المللی توسط گروه چاپ صنعتی ثامن مارک در سریع ترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت طراحی وساخته شده و تقدیم حضور کاربران عزیز گردد. قابلیت انعطاف پذیری بالا در این محصول این امکان را فراهم می‌کند که Chrome Badge را بتوان در تمامی نقاط و قسمت های محصول متصل کرد. از مزایای این نوع لیبل فلزی ساخت حروف و تصاویر بصورت مجزا و جدا از هم میباشد که با استفاده از فیلم براق می‌توان در تمامی صنایع روی هر جسمی آن را چسباند.

فلز کروم مورد استفاده در  چاپ کروم در دو نوع خارجی و داخلی وجودد ارد که نمونه های فلز کروم داخلی بسیار با کیفیت بوده و تقریبا در حد نوع خارجی است  . نوع داخلی نیازها چاپی را برطرف می کند.مجموعه ثامن مارک از بهترین نوع کروم ساخته شده در داخل کشور استفاده می کند.

استفاده از کروم در مارک و لیبل سازی

کروم یک عنصر است. در واقع کروم یک‌لایه کروم آبکاری شده روی فلز دیگر است.در صنعت چاپ کروم، کروم به‌صورت لایه‌ای از آبکاری بر روی فلزی مانند استیل استفاده می‌شود. برای تولید کروم می‌توان از کروم شش ظرفیتی یا کروم سه‌ظرفیتی استفاده کرد. مواد شیمیایی آبکاری برای هر دو فرآیند سمی و خطرناک است. کروم شش ظرفیتی بسیار سمی است، بنابراین کروم سه‌ظرفیتی یا کروم سه‌ظرفیتی برای کاربردهای مدرن محبوب‌تر است. در سال 2007 استفاده از هگزا کروم در خودروها در اروپا ممنوع شد.

جالب است بدانید که قبل از دهه 1920، آبکاری تزئینی خودروها از نیکل بود و نه کروم. کروم عنصر شماره 24 جدول تناوبی است. این‌یک فلز انتقالی است. کروم نامی است که به کروم زمانی که روی فلز دیگری آبکاری می‌شود داده می‌شود. اغلب حاوی اکسید کروم است که از فلز زیرین در برابر خوردگی محافظت می‌کند.

روش‌های چاپ فلزی کروم:

۱-الکترولیتی کروم: در این روش، پوشش کروم بر روی قطعه فلزی با استفاده از یک فرایند الکتریکی صورت می‌گیرد. در این روش پوشش کروم به‌صورت الکتریکی روی سطح فلزی رسوب داده می‌شود.

۲-پوشش دهی کروم با استفاده از روش شیمیایی: در این روش، پوشش کروم بر روی قطعه فلزی با استفاده از روش شیمیایی صورت می‌گیرد. در این روش، ابتدا سطح فلزی با استفاده از حلال‌های شیمیایی تمیز می‌شود و سپس در یک حمام شیمیایی، کروم به‌صورت شیمیایی روی سطح قطعه فلزی رسوب می‌دهد.

۳-پوشش دهی کروم با استفاده از روش بخاری: در این روش، پوشش کروم با استفاده از روش بخاری روی سطح قطعه فلزی رسوب داده می‌شود. در این روش پوشش کروم به‌صورت یک‌لایه نازک روی سطح فلزی ایجاد می‌شود.

۴-پوشش دهی کروم با استفاده از روش فیزیکی برش یونی: در این روش، پوشش کروم با استفاده از یک فرایند فیزیکی صورت می‌گیرد. در این روش، یون‌های کروم به‌صورت شدیدی شارژ می‌شوند و سپس به سمت سطح قطعه فلزی حرکت می‌کنند. این یون‌ها به‌صورت یک لایه نازک کروم روی سطح فلزی رسوب داده می‌شوند.

 ۵-پوشش دهی کروم با استفاده از روش پلاسمایی: در این روش، پوشش کروم با استفاده از یک فرایند پلاسمایی صورت می‌گیرد. در این روش، یک گاز تشکیل‌شده از کروم و گازهای دیگر در یک محفظه قرار می‌گیرد و به یک ولتاژ بالا تحت‌فشار قرار می‌گیرد. در این شرایط، گاز به یون‌ها تجزیه می‌شود و یون‌های کروم به‌صورت یک لایه نازک روی سطح فلزی رسوب داده می‌شود.

۶-پوشش دهی کروم با استفاده از روش پراکندگی ریزدانه‌ها: در این روش، پوشش کروم با استفاده از روش پراکندگی ریزدانه‌ها روی سطح قطعه فلزی رسوب داده می‌شود.

همه این روش‌های چاپ فلزی کروم، بسته به نوع قطعه فلزی و نیازهای مختلف، ممکن است برای استفاده در صنایع مختلف، مانند صنایع خودروسازی، صنایع الکترونیکی و دکوراسیون داخلی، مورداستفاده قرار گیرند.

همانطور که گفته شد برچسب فلزی کروم از جدیدترین محصولاتی است که در صنعت مارک سازی استفاده شده و به دلیل استحکام بالا جنس فلز کروم، امکان تولید به صورت حروف جدا و جمع آوری به صورت جدا و کامل در یک برچسب، محبوبیت بسیار زیاد و خاصی نسبت به دیگر مارک‌های موجود در بازار بین صنعتگران و تولیدکنندگان کالا پیدا کرده است؛ ظرافت در این نوع مارک به قدری مشهود و مشخص می‌باشد که در همان لحظات اول در ذهن بیننده تاثیر گذاشته و توجه او را به محصول کاملا جذب می‌نماید. این محصول از جدیدترین نوع از دسته‌ی مارک‌ها و لوگو فلزی محسوب می شود؛ شما می توانید اجزاء آرم خود را با حالت برجسته، درخشان و با رنگ‌بندی متنوع و قابل شخصی سازی برای استفاده‌های گوناگون از جمله لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه و تولیدات صنعتی بکار ببرید.

ساخت و تولید مارک کروم همانند سایر مارک‌های تولیدی به طور کامل و بی‌واسطه در شرکت ما انجام می‌شود.

 

مارک سه بعدی کروم

فن آوری و تکنولوژی سه بعدی سازی در عرصه چاپ نیز ظهرو پیدا کرده است و ما شاهد پیدایش تجهیزات چاپ سه بعدی در زمینه  مارک کروم هستیم .مارک کروم سه بعدی مارک هایی با ظاهر بسیار جذاب و چشم گیر هستند .امیدواریم که تکنولوژی تولید این نوع مارک هر چه زودتر وارد کشورمان شود و بتوانیم در زمینه تولید مارک های کروم سه بعدی در خدمت مشتریان عزیز باشیم.

چاپ سه بعدی برنج با روکش کروم

یک‌بار دیگر مفتخریم که عضوی جدید را در خانواده رو به رشد مواد پرینت سه‌بعدی و تکمیلی خود معرفی کنیم! این بار می‌خواهیم آزمایش رسمی یک روکش فلزی براق جدید را معرفی کنیم: برنج باروکش کروم! با داشتن سطحی صاف و براق، سطح بالایی از جزئیات، و لایه کروم آبکاری شده با تیغ نازک، این پوشش همان چیزی است که بسیاری از شما منتظر آن بوده‌اید. بیایید نگاه دقیق‌تری بیندازیم

معرفی برنج باروکش کروم چاپ سه‌بعدی از امروز، می‌توانید طرح خود را به‌صورت سه‌بعدی در برنج باروکش کروم چاپ کنید.

مدل‌های ساخته‌شده از برنج باروکش کروم بر اساس چاپ سه‌بعدی مومی، یک جسم برنجی ریخته‌گری شده و آبکاری الکتریکی ساخته‌شده‌اند. این منجر به یک قطعه فلزی واقعی با ظاهر کرومی خیره‌کننده می‌شود! این ترکیب از پرینت سه‌بعدی، ریخته‌گری و آبکاری الکتریکی منجر به سطحی صاف، سطح بالایی از جزئیات و درخشندگی عالی می‌شود! لایه روکش کروم جذابیت زیبایی‌شناسی صیقلی ارائه می‌دهد، مقداری مقاومت در برابر خوردگی ایجاد می‌کند و سختی سطح مدل شمارا افزایش می‌دهد. این‌یک تقلید مقرون‌به‌صرفه تر از کروم و زیبایی‌شناسی آن است.

این باعث می‌شود برنج باروکش کروم برای وسایل تزئینی مانند قطعات خودرو و ابزار عالی باشد.

برای چاپ سه‌بعدی کروم ابتدا یک پرینت سه‌بعدی مومی از مدل شما چاپ می‌شود و برای ایجاد یک قالب استفاده می‌شود. سپس موم از قالب سوزانده می‌شود و برنج مایع در حفره‌هایی که در پشت آن باقی‌مانده ریخته می‌شود.

درنهایت چاپ سه‌بعدی تکمیل به‌صورت دستی انجام می‌شود: برای به دست آوردن ظاهر کروم، ابتدا یک‌لایه بسیار نازک از مس روی مدل شما اعمال می‌شود و سپس یک‌لایه نیکل که به‌عنوان پایه‌ای عمل می‌کند که کروم خود را به آن متصل می‌کند. سپس در مرحله آخر لایه کروم را اعمال می‌کنیم.

دستورالعمل‌های طراحی برای برنج باروکش کروم: اگر قبلاً باراهنمای طراحی برنجی ما آشنا هستید، یک خبر خوب وجود دارد: دستورالعمل‌های برنجی باروکش کروم دقیقاً مانند دستورالعمل‌های سایر روکش‌های ما است. به‌طور خلاصه، باید سعی کنید قوانین زیر را رعایت کنید: حداقل ضخامت دیوار 0.6 میلی‌متر را انتخاب کنید. اگر قصد چاپ یک سازه سیمی رادارید، دیوارهای شما باید حداقل 1 میلی‌متر ضخامت داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که قطعات تزئینی کوچک و متن برجسته / حکاکی شده دارای اندازه حداقل 0.35 میلی‌متر باشد. به خاطر داشته باشید که حداکثر اندازه جسم شما می‌تواند تا 88 × 63 × 125 میلی‌متر باشد. اگر می‌خواهید یک مدل توخالی چاپ کنید، حتماً چندین سوراخ آزاد اضافه کنید (توصیه می‌کنیم حداقل سه سوراخ با قطر حداقل 1.5 میلی‌متر اضافه کنید).

اهمیت کیفیت در چاپ کروم

مطالب چاپی باکیفیت بالا بسیار تأثیرگذار خواهند بود؛ برعکس چاپ بی‌کیفیت می‌تواند برند شمارا در دید مخاطب خراب کند. چاپ باکیفیت با طراحی زیبا پیام و محصول شمارا در ذهن مخاطب هک می‌کند.

کیفیت چاپ بر روی ماده کروم نیز اهمیت زیادی دارد. ازنظر ما عدم چاپ بر روی فلز، بهتر از چاپ بی‌کیفیت است. انجام چاپ باکیفیت بر روی کروم به عواملی همچون نوع تجهیزات چاپ و نوع مواد اولیه کروم بستگی دارد.

 ما باکیفیت‌ترین چاپ ممکن بر روی کروم را انجام می‌دهیم.

 

مزایا و شاخصه های مارک کروم | لیبل فلزی کروم

 • √استحکام بالا
 • √مقاومت در برابر زنگ‌زدگی
 • √درخشندگی بالا
 • √ساخت به صورت براق و برجسته
 • √امکان سفارش طرح با خط‌های منحنی یا صاف به صورت جدا
 • √تولید  دستگاه و بدون دخالت دست
 • √ضخامت دادن از 60 میکرون تا یک میلیمتر
 • √اتصال بر روی تمامی اجسام
 • √اتصال آسان به راحتی چسباندن برچسب

معایب مارک کروم

√هزینه بالا: هزینه تولید لیبل کروم نسبت به برخی لیبل های فلزی بالاتر است؛ به دلیل گران بودن مواد اولیه و پیچیدگی های تولید.

√نامناسب برای بازیافت: در ساخت لیبل کروم به دلیل استفاده از مواد مختلف، بازیافت آن دشوار است.

√احتمال ترک خوردن رویه لیبل کروم در شرایط آب و هوایی سخت

مقایسه مزایا و معایب مارک کروم|لیبل کروم

با بررسی مزایا و معایب لیبل کروم می‌توان نتیجه گرفت که لیبل کروم با ظاهر جذاب و ماندگاری بالا، همچنین توانایی چاپ رنگ‌های روشن یکی از موردعلاقه مشتریان در بسته‌بندی و برچسب‌زنی است. اما هزینه بالای تولید و معایبی مانند احتمال ترکیدن رویه لیبل در شرایط سخت، نیازمند تلاش‌هایی برای بهبود و به حداکثر رساندن عملکرد لیبل کروم است.

 

طراحی مارک فلزی کروم زیبا و استاندارد

به طور کلی می‌توان گفت طراحی مارک کروم یا لیبل کروم باید ساده و گویا، منحصر به فرد و در ارتباط با موضوع کسب و کار باشد.

مهم ترین فاکتورها در طراحی و ایجاد یک مارک کروم زیبا و استاندارد مرغوب بودن فلز کروم مورد استفاده و همچنین دستگاه چاپ و کیفیت چاپ کروم می باشد.شرکت های داخلی فراوانی در زمینه تولید فلز کروم فعالیت دارند که این فلز را با کیفیت بالا تولید می کنند.فلز کروم به دلیل خواصی که دارد می تواند با فلزات مختلف ترکیب شود.در مواردی از فلز کروم جهت استحکام بخشید به سایر فلزات استفاده می شود.

همچنین طرح نهایی آرم کروم باید جذابیت بصری داشته و با مخاطب ارتباط برقرار کند.لازم است بدانید فلز کروم را می توان هم به صورت کامل و هم به صورت روشک آبکاری شده بر روی سایر فلزات استفاده کرد.

در ادامه به یک نمونه طراحی لوگو کروم و معیارهایی که باید در نظر داشته باشید را به شما نشان خواهیم داد :

خدمات مارک کروم مجموعه ثامن مارک:

مجموعه ثامن مارک از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات مارک کروم در ایران می باشد.این مجموعه با تمرکز مداوم بر روی کیفیت ،دقت و نوآوری از جمله مجموعه های موفق در زمینه تولید مارک کروم و چاپ کروم می باشد.

ثامن مارک کلیه خدمات و محصولات خود را به شرط کیفیت مطلوب به کاربران عرضه می کند.

مقالات مرتبط

چاپ استیل

چاپ فلزات

چاپ فلز و غیر فلز

چاپ پلی کربنات

اطلاعات بیشتر

نام لاتین محصول

Chrome Badge

قابلیت طراحی و شخصی سازی

بله

رنگ بندی

بدون محدودیت در رنگ بندی

زمان تحویل

تماس بگیرید

تضمین کیفیت

بله

سایز

تولید در سایز دلخواه مشتری

جنس

فلز کروم ( Chrome )

مقاوم در برابر

زنگ زدگی, ضربه

دیگاه خود را بنویسید
 1. حسن پور

  در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با ما در تماس باشید

این محصولات را هم شاید بپسندید
محصول مرتبط

با موفقیت به سبد خرید اضافه شد !

مشاهده سبد خرید
X
سفارش یا مشاوره از طریق واتس آپ