خدمات حکاکی و چاپ فلزی|چاپ و حکاکی غیرفلز

نمونه پلاک فلزی

توضیحات

حکاکی بر روی فلزات سالهاست که مورد توجه بشر قرار گرفته است.بشر مدرن با پی بردن به اهمیت حکاکی و نوشتن و تاثیر آن بر انتقال اطلاعات از دیرباز مفاهیم و نمادهایی را بر روی اجسام حک میکرده است .بشر پس از آنکه توانست به آهن و سایر فلزات به عنوان ابزار اولیه برای تولید بسیاری از اجسام پی ببرد و از اهن برای تولید اجسام استفاده کرد  شروع به حکاکی بر روی فلزات نمود. سال‌ها پیش، انسان توانایی شکل دادن به فلز را کشف کرد. انسان بر روی فلزات حکاکی می‌کند؛ چه به خاطر هنر، شخصی‌سازی یا قابلیت ردیابی.

 فلز خواص پیچیده‌ای دارد؛ رسانا، واکنش‌پذیر، و از مواد شیمیایی و آلیاژها تشکیل‌شده است. حکاکی بر روی فلزات از دیرباز و با اهداف متفاوت انجام می شده است.از چاپ بر روی مسکوکات گرفته تا چاپ بر روی اشیاء قیمتی و تندیس پادشاهان و … .

هنگامی‌که به دنبال یک ماشین علامت‌گذاری چرخشی یا لیزری برای فلز هستید، بهترین راه‌حل به نوع فلزی که می‌خواهید حکاکی کنید بستگی دارد؛

کدام فلزات برای علامت‌گذاری و حکاکی لیزری فلزات مناسب هستند؟

فولاد ضدزنگ

آلومینیوم طبیعی

 برنج

مس

استیل

فلزات پوشش داده‌شده

فلزات گران‌بها

تیتانیوم

 طلا

نقره

 چرا فلز را علامت‌گذاری کنید؟ حکاکی فلز برای علامت‌گذاری متن، آرم، تصاویر، اعداد، کدهای دوبعدی استفاده می‌شود، لیست بی‌پایان است. این کار در صنایع مختلف ازجمله جواهرات، پزشکی، خودروسازی، هوانوردی و انرژی انجام می‌شود.

یک علامت‌گذاری بر روی فلزی باید دائمی، مقاوم و باکیفیت بسیار بالا و البته بدون آسیب رساندن به فلز باشد. حکاکی چرخشی با استفاده از یک برش حکاکی، مشابه مته، فلز را برش می‌دهد. این امکان حکاکی و برش (روی برخی فلزات) را فراهم می‌کند و به‌طور گسترده در تمام صنایع از حکاکی جواهرات گرفته تا برش پانل های کنترل استفاده می‌شود.

مجموعه ثامن مارک تجربه بالایی در حکاکی انواع فلزات را دارد. تخصص ما به شما کمک می‌کند تا بهترین راه‌حل حکاکی فلز را که متناسب با نیازهای شما باشد پیدا کنید. انواع مختلفی از فلزات وجود دارد و ما برای هر یک از آن‌ها یک‌راه حل ماشینی داریم.

چاپ فلزات

چاپ فلزات بهترین گزینه برای نمایش برند و اصالت یک کالا می باشد.مشتری با مشاهده چاپ فلزی بر روی کالای شما متوجه دقت و اهمیت تولید کننده در تولید محصول می شود.مارک و چاپ فلزی می تواند همچون شناسنامه مشخصات محصول را به نمایش بگذارد.

خدمات چاپ مارک سازی ثامن به دو صورت چاپ فلزات و چاپ اجسام  غیر فلز انجام  می شود .چاپ فلزات شامل چاپ آلومینیم ،چاپ برنجی و چاپ استیل می شود.چاپ غیر فلز نیز شامل چاپ شیشه ای ،چاپ پلاستیک و چاپ ژله ای می باشد .مشتری ها بر اساس نیاز و درخواست خود چاپ فلزات و یا غیر فلزی را انتخاب می کنند.

خدمات چاپ فلزات خود نیز در انواع چاپ استیل، چاپ آلومینیم و چاپ برنجی انجام می شود.در بسیاری از مراکز و سازمان ها نظیر بیمارستان ها ، مراکز فروش ، شرکتها و … نیاز به استفاده از چاپ فلزات می باشد.همچنین چاپ فلزی در بسیاری از موارد نظیر امور هنری و تبلیغاتی نیز انجام می شود.

یکی از مواردی که طرفداران بسیاری در زمینه چاپ هنری بر روی فلز دارد چاپ تصاویر افراد و اشخاص بر روی فلز می باشد .

عوامل تاثیر گذار در انتخاب نوع چاپ

عوامل فراوانی در انتخاب نوع فلز یا غیر فلزی بودن چاپ تاثیر گذار هستند.یکی از مهم ترین این عومل indoor یا outdoor  بودن وسیله مورد نظر شما می باشد .در صورتی که وسیله ای که پاچ بر روی آن انجام می شود outdoor باشد احتمالا بسیار زیادی نیاز به چاپ فلزی از نوع استیل خواهید داشت.

عومل دیگری نظیر قیمت و محل مورد استفاده چاپ نیز بر انتخاب نوع چاپ توسط مشتری تاثیرگذار است.

برخی از کاربردهای حکاکی و چاپ فلزی و غیر فلزی را در زیر ذکر می کنیم.

برچسب زدن کالا و محصولات به عنوان محافظت از سرقت ادبی

-نمایش اطلاعات تولید کننده محصول برای خریدار نهایی (پس از تولید کالا توسط تولید کننده ،کالا توسط واسطه ها به دست مردم می رسد .در صورتی که لیبل و اطلاعات تولید کننده اصلی روی محصول باشد خریدار در دفعات بعدی به صورت مستقیم از تولید کننده اصلی خرید می کند و این هم برای خریدار و هم برای تولیدکننده مقرون به صرفه می باشد.)

-چاپ و حکاکی بر روی فلزات به عنوان هدیه:امروزه توسط تجهیزات مدرن چاپ و حکاکی فلزات می توان طرح های بسیار زیبایی از تصاویر دلخواه ایجاد و حکاکی کرد .چاپ و حکاکی تصاویر و متن می تواند به عنوان هدیه ای نفیس و زیبا برای دوستان و عزیزان باشد.بسیاری از افراد سفارش های تصاویر زیبا  در ابعاد مختلف را برای چاپ و حکاکی ارائه می دهند.شما می توانید تصاویر عزیزانتان را بر روی بر روی فلز حک کرده و به  آنها تقدیم کنید و یا عبارت های و نوشته های زیبا به همراه تصاویر مورد علاقه خود در ابعاد دلخواه سفارش داده و به دوستان و عزیزان خود هدیه بدهید.
-علامت گذاری عملکردی لیزر به عنوان مثال اندازه ، قطر و غیره
-اطلاعات تولیدی به عنوان مثال تاریخ ساخت ، شماره دسته یا شماره سریال
-کدهای قابلیت ردیابی دائمی
-کدهای ماتریس داده ها برای تضمین کیفیت
-پلاک های لیزری و غیره

لازم به ذکر است پردازش های ذکر شده بر روی فلزات بایستی به صورت کاملا خوانا و واضح باشد در غیر اینصورت نه تنها مزیتی برای کالا محسوب نمی شود که حتی ممکن است موجب خرابی و معیوبی کالا از دید مشتری باشد.

ما انواع خدمات خدمات حکاکی و چاپ فلزی|چاپ و حکاکی غیرفلز را در تهران و سراسر کشور انجام می دهیم.

چاپ فلز
جدیدترین محصولات چاپ فلزی

خدمات برش و پرسکاری

برخی مشتریان در مورد خدمات پرسکاری و برشکاری سوالاتی مطرح می کنند .خدمت این دست عزیزان باید عرض کنیم که خدمات برشکاری و پرسکاری که در این مجموعه انجام می شود  صرفا در کنار خدمات مارک سازی و چاپ انجام می شود .در واقع خدمات برشکاری و پرسکاری که توسط این مجموعه انجام می شود به صورت موازی و مکمل خدمات چاپی و مارک سازی امکان پذیر است .

در این مجموعه دو نوع دستگاه برای پرسکاری و برش کاری برای فلزات و کالاهای غیر فلز داریم .وقتی سفارش چاپ یا مارک سازی برای مشتری انجام می شود ممکن است نیاز به برش قسمت چاپ شده باشد .در این صورت قالب مورد نیاز آماده می شود و توسط دستگاه برش سطحی که چاپ بر روی آن انجام شده است برش می خورد.

در کنار خدمات پرس و برشکاری فرایند براق سازی مارک چاپ شده بر روی فلز انجام  می شود تا کالای نهایی زیباتر و شکیل تر باشد.

چاپ فلزی به روش اچینگ (حکاکی کردن)

اچینگ یک فرآیند چاپ قلمی است که در آن خطوط یا نواحی با استفاده از اسید در یک صفحه فلزی به‌منظور نگه‌داشتن جوهر بریده می‌شوند. در اچینگ، صفحه می‌تواند از آهن، مس یا روی ساخته شود. برای آماده‌سازی صفحه برای اچ، ابتدا آن را پولیش می‌کنند تا تمامی خراش‌ها و عیوب از روی سطح پاک شود. هنگامی‌که سطح کاملاً صاف شد، به‌طور یکنواخت با لایه‌ای از لاک یا موم مقاوم در برابر اسید پوشانده می‌شود که به آن زمین می‌گویند. چاپگر با استفاده از یک‌قلم کند به نام سوزن اچینگ، به‌آرامی قسمت‌هایی از زمین را به دنبال طرح خراش می‌دهد و درنتیجه فلز زیر را آشکار می‌کند. هنگامی‌که کل طرح به زمین کشیده شد، اسید روی صفحه ریخته می‌شود یا صفحه در اسید آغشته می‌شود. اسید فقط در نواحی در معرض فلز می‌خورد و باعث ایجاد فرورفتگی‌هایی می‌شود که می‌توانند جوهر را حفظ کنند. عمق و عرض این فرورفتگی‌ها بر اساس مدت‌زمانی که صفحه در معرض اسید قرار می‌گیرد تعیین می‌شود؛ قرار گرفتن در مدت‌زمان طولانی‌تر  باعث ایجاد فرورفتگی‌های عمیق‌تر و گسترده‌تر می‌شود که جوهر بیشتری را نگه می‌دارد و درنتیجه خطوط تیره‌تری روی کاغذ چاپ می‌کند. از این فرآیند می‌توان برای ایجاد یک پالت تونال ظریف استفاده کرد.

برای ایجاد رنگ‌های تیره‌تر، نواحی خاصی را می‌توان چندین بار با اسید حمام کرد، درحالی‌که مناطق روشن‌تر با پوشاندن آن‌ها با زمین از نیش اسید بیشتر محافظت می‌شوند. هنگامی‌که صفحه به‌طور رضایت‌بخش توسط اسید تغییر یافت ، چاپگر زمین را با یک حلال جدا می‌کند. پس از برداشتن زمین، صفحه آماده جوهرزنی است. در یک فرآیند اینتالیو، جوهر در خطوط بریده‌شده باقی می‌ماند. یک توپ پارچه‌ای، زبانه مقوایی یا مواد مشابه برای پخش ملایم جوهر در سراسر صفحه استفاده می‌شود. از همین ماده برای حذف بیشتر جوهر اضافی از سطح استفاده می‌شود. به‌عنوان آخرین اقدام، چاپگران اغلب از کناره‌های دست خود برای پاک کردن آخرین تکه‌های جوهر استفاده می‌کنند. در موارد خاص، یک چاپگر می‌تواند انتخاب کند که صفحه را به‌طور کامل تمیز نکند، بلکه یک‌لایه نازک جوهر روی صفحه بگذارد.

هنگامی‌که سطح صفحه به سطح رضایت بخشی تمیز می‌شود، صفحه روی بستر یک دستگاه چاپ نورد قرار می‌گیرد، با سمت جوهر به سمت بالا. اگرچه به نظر می‌رسد برخی از چاپ‌های اولیه قلمی با فشار دادن کاغذ روی صفحه تولیدشده‌اند، در بیشتر موارد فشار لازم برای فشار دادن کاغذ به خطوط ریز برش مستلزم استفاده از یک پرس مخصوص مجهز به غلتک است. قبل از اینکه صفحه از طریق پرس حرکت کند، آن را با یک ورق کاغذ مرطوب پوشانده و سپس پتوهایی استفاده می‌کنند که اغلب از نمد ساخته‌شده‌اند تا فشار روی صفحه فلزی کاهش یابد. پس از چاپ روی تکیه‌گاه کاغذ، طرح اچ برعکس اصل روی صفحه ظاهر می‌شود. فشار پرس نه‌تنها جوهر را بر روی کاغذ مرطوب فشار می‌دهد، بلکه یک طرح کلی از لبه‌های بیرونی صفحه فلزی در کاغذ ایجاد می‌کند که به‌عنوان علامت صفحه شناخته می‌شود.

انواع فلزات مورد استفاده برای چاپ

انجام چاپ تقریبا بر روی کلیه انواع فلزات امکان پذیر است .چاپ و حکاکی بر روی انواع فلزات  از فلزات نرم و سبک نظیر آلومینیم گرفته تا فلزاتی نظیر فولاد و آهن امکان پذیر است .محصولات و قطعات ساخته شده از فلز در طیف عظیمی از  صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مهمترین دلایل انجام چاپ فلزات و مارک سازی کد کردن فلزات و کالاها برای شماره گذاری و ردیابی است .معمولا در ضنایعی خودرو ،برق والکترونیک ،مهندسی مکانیک،ساخت ابزار ،مهندسی پزشکی و بسیاری از صنایع مهم از چاپ و مارک سازی برای کدگذاری و ردیابی استفاده می شود.

بهترین فلز برای چاپ سه بعدی چیست؟

تیتانیوم این فلز قوی، فوق‌العاده سبک و مقاوم در برابر حرارت و مواد شیمیایی است. به‌طورمعمول، ماشین‌کاری تیتانیوم بسیار چالش‌برانگیز است (که باعث هزینه بالای آن می‌شود و آن را به یک نامزد عالی برای چاپ سه‌بعدی تبدیل می‌کند.

 

قیمت چاپ فلزی

یکی از اولین مواردی که مشتریان هنگام خرید یا دیدن محصول سؤال می‌کنند، قیمت محصول است. قیمت محصولات فاکتور بسیار مهم در خرید محصولات است. اغلب مشتریانی که وارد سایت می‌شوند به دنبال قیمت محصولات درج‌شده در سایت هستند. اما در چاپ فلز موضوع قیمت قدری پیچیده است. قیمت چاپ فلز به عوامل بسیار متنوعی بستگی دارد؛ ازجمله این عوامل نوع چاپ، نوع فلز مورداستفاده، ضخامت فلز، تیراژ و تعداد درخواستی، برجسته دارد بودن یا نبودن، تعداد رنگ‌ها، نوع چسب مورداستفاده و مواردی فراوان دیگر.

ازاین‌رو ما قادر نیستیم قیمت مشخصی برای محصولاتمان در سایت درج کنیم.

 

انتخاب فونت مناسب برای چاپ فلزی

در اغلب موارد چاپ فلز، متن به‌صورت نوشتار بر روی فلز چاپ می‌شود. استفاده از فونت مناسب و خوانا در خدمات چاپی بسیار مهم است. افراد باید با دیدن چاپ، به‌راحتی مفهوم عبارت درج‌شده را متوجه شوند. استفاده از فونت‌های شکسته و نستعلیق، مخاطب را با مشکل درک مفهوم چاپ مواجه می‌کند.

اندازه فونت نیز مهم است؛ مخاطب باید با قرار گرفتن در فاصله مشخصی به‌راحتی بتواند عبارت درج‌شده روی فونت را بخواند.

ما در خدمات چاپی خود کلیه این موارد را بررسی کرده و لحاظ می‌کنیم.

 

علائم چاپی در ادارت وبیمارستان ها

علائم موجود در بیمارستان ها ،شرکت ها و ادارت اکثرا به صورت چاپ بر روی فلزات چاپ شده و بر روی دیوارها نصب می بشود .علائم گاه به صورت متن،گاه تصویر و گاها به صورت متن و تصویر می باشند که نشان دهنده حوزه فعالیت هر اتاق یا مجموعه هستند.

چاپ این علائم باید به صورت کاملا گویا و مشخص باشد و به درستی نمایان گر و نشان دهنده حوزه کاری هر واحدی باشد.در بعضی شرکت ها این علانم به صورت کلی در ورودی هر سالن نصب می شود تا مراجعه  کنندگان در همان ابتدا با یافتن محل خود به مکان مورد نظر خود مراجعه کنند.

مارک های فلزی را می توان در متروها ،پارک ها و کان های بی شمار دیگری یافت .

انواع چاپ فلزات بر اساس شکل ظاهری:

مشتریان بر اساس نیاز و سلیقه خود اقدام به سفارش چاپ فلزات می کنند .به لحاظ شکل ظاهری چاپ را  می توان به دو نوع تقسیم کرد.چاپ متن و چاپ شکل .

در صورت نیاز مشتریان به چاپ متنی بر روی فلزات و یا اجسام غیر فلزی، مشتری متن مورد نظر خود را آماده کرده و در اختیارمجموعه قرار می دهد و متن مورد نظر با زبان دلخواه مشتری بر روی جسم چاپ می شود.

چاپ اشکال معمولا به صورت چاپ علائم و چاپ سایر اشکال بر روی جسم انجام  می شود.حتی می توان تابلوهای دیواری زیبایی با استفاده از چاپ فلزات تولید کرد.چاپ تابلوهای آلومینیومی و استیل در برخی کشورها رایج می باشد.

در هر دو صورت چاپ شکل و چاپ متن از یک نوع دستگاه و یک نرم افزار استفاد می شود.توضیح در مورد تمایز چاپ متن و چاپ شکل به این دلیل است که مشتریان در صورت درخواست هر نوع سفارشی یکی از این دو سفارش را درخواست خواهند نمود.

مجموعه ثامن مارک بدون توجه به ابعاد و اندازه های سفارش مشتری سعی در ارائه خدمات چاپ فلز با کیفیت بالا برای کلیه مشتری را دارد.

چاپ سه بعدی فلزات:چاپ و حکاکی سه بعدی بر روی فلزات از جمله جدیدترین خدمات چاپی محسوب می شود.بسیاری از شرکت ها در دنیا در این زمینه فعالیت می کنند.

مطالب مرتبط

چاپ استیل

مارک کروم

قیمت خدمات چاپ فلزی

چاپ پلی کربنات

 

چاپ فلز شامل چاپ استیل،چاپ کروم،چاپ آلومینیوم و چاپ غیر فلز نظیر چاپ بر روی شیشه و چوب

چاپ فلزی در خانه با پرینتر جوهرافشان

چاپ فلزی با پرینتر جوهرافشان به‌صورت انتقال چاپ بر روی فلز انجام می‌شود.

اگر یک چاپگر جوهرافشان دارید، می‌توانید به‌راحتی تصاویر را روی فلز در خانه چاپ کنید.

استفاده از چاپگر جوهرافشان:

1-یک رول فلاش آلومینیومی بخرید. فلاشینگ ورق فلزی نازکی است که برای تغذیه از طریق یک چاپگر جوهرافشان که برای کاغذ طراحی‌شده است عالی است. به دنبال نازک‌ترین فلاش آلومینیومی باشید که می‌توانید پیدا کنید – هر چه نازک‌تر، بهتر.

سعی کنید فلاشینگ هایی باضخامت کمتر از 0.01 اینچ (0.025 سانتی‌متر) پیدا کنید. می‌توانید فلاشینگ آلومینیومی را به‌صورت آنلاین یا در فروشگاه سخت‌افزار محلی خود پیدا کنید.

2-از برش‌های حلبی برای برش فلشینگ آلومینیومی به‌اندازه دلخواه استفاده کنید. ابتدا، اندازه چاپ خود را مشخص کنید. به خاطر داشته باشید که قطعه فلشینگ نمی‌تواند بزرگ‌تر از تغذیه چاپگر جوهرافشان شما باشد. سپس برای اندازه‌گیری و کشیدن خطوطی که باید فلشینگ را برش دهید، از نوار اندازه‌گیری و یک خط صاف استفاده کنید. در امتداد خطوط با برش‌های حلبی برش دهید تا فلشینگ به‌اندازه لازم بریده شود.

3-سطح فلاشینگ را با سنباده 600 سنباده بزنید. باید قبل از چاپ روی آن فلاشینگ را سمباده بزنید تا روکش محافظ آن جدا شود. در غیر این صورت، جوهر چاپگر نمی‌چسبد. از یک بلوک سنباده یا سنباده مداری تصادفی استفاده کنید تا خراش روی فلشینگ باقی نماند. شما فقط باید سمتی را که قرار است روی آن چاپ کنید سنباده بزنید.

چند بار رفتن روی سطح فلشینگ با سنباده کافی است تا لایه رویی از بین برود. در صورت امکان، فلاش‌های خود را به بیرون بمالید تا بقایای گردوغبار به همه جای خانه شما نرسد.

4- سطح فلشینگ را با یک پاک‌کننده تجاری تمیز کنید. هر نوع پاک‌کننده‌ای که لکه‌ها و چربی‌ها را از بین ببرد کارساز خواهد بود. قبل از چاپ مطمئن شوید که تمام چربی‌های باقی‌مانده روی آلومینیوم فلشینگ را پاک‌کرده‌اید. در غیر این صورت، چاپ شما ممکن است به‌درستی بیرون نیاید

سعی کنید از پاک‌کن جادویی Mr. Clean یا یک اسفنج با مواد شوینده ظرف و آب استفاده کنید.

5-سطح فلشینگ را با یک‌لایه اولیه جوهرافشان بپوشانید. روکش اولیه جوهرافشان به جوهر کمک می‌کند هنگام چاپ روی آن به فلشینگ آلومینیومی بچسبد. پشت فلشینگ را با استفاده از چسب دوطرفه به یک سطح صاف بچسبانید. سپس مقدار زیادی از پیش روکش را در یک خط در لبه بالایی فلشینگ بریزید. وقتی کارتان تمام شد، باید یک‌لایه صاف و یکنواخت از لایه اولیه جوهرافشان روی طرف چشمک‌زنی که قرار است روی آن چاپ کنید وجود داشته باشد.

6- فلشینگ را به یک‌تکه کاغذ که در خوراک چاپگر شما قرار دارد وصل کنید. این مهم است زیرابه چشمک زدن اجازه می‌دهد تا مانند یک‌تکه کاغذ معمولی از طریق تغذیه چاپگر عبور کند. فلاش را صاف روی یک‌تکه کاغذ بگذارید و لبه‌های آن را با چسب نواری به کاغذ بچسبانید. اگر فلشینگ به‌اندازه کاغذ باشد، باید نوار را روی لبه‌های کاغذ بچرخانید. مطمئن شوید که طرف فلشینگ که می‌خواهید روی آن چاپ کنید رو به بالا باشد.

7- کار چاپ خود را روی رایانه آماده کنید. یک سند با تصویری که می‌خواهید روی فلشینگ چاپ کنید ایجاد کنید. اگر قطعه فلشینگی که استفاده می‌کنید کوچک‌تر از خوراک چاپگر جوهرافشان است، باید تصویر را در سند قرار دهید تا در محل مناسب برای چاپ روی چشمک‌زن قرار گیرد. به‌عنوان‌مثال، اگر فلشینگ به گوشه سمت راست پایین کاغذی که از طریق چاپگر خود ارسال می‌کنید متصل است، باید تصویر را به گوشه سمت راست پایین سند روی رایانه منتقل کنید.

8- فلشینگ را در فید چاپگر قرار دهید. با چشمک زدن مانند یک ورق کاغذ معمولی رفتار کنید. مطمئن شوید سمتی که سنباده زدید و از قبل روکش کردید سمتی باشد که چاپگر روی آن چاپ می‌کند. اگر مطمئن نیستید، ابتدا یک ورق کاغذ آزمایشی را از طریق چاپگر اجرا کنید تا متوجه شوید.

9-تصویر خود را روی فلش آلومینیومی چاپ کنید. ابتدا مطمئن شوید که چاپگر جوهرافشان شما با کارتریج‌های جوهر معمولی بارگیری شده است. سپس، دکمه چاپ را در رایانه خود فشار دهید. پس‌ازاینکه فلشینگ از طریق چاپگر گذشت، آن را بردارید و بگذارید جوهرش خشک شود.

بروز اشتباه در انجام چاپ

مانند هر کار دیگری در خدمات خدمات چاپ و مارک سازی نیز ممکن است اشتباهاتی رخ دهد.برای مثال ممکن است اطلاعات به اشتباه بر روی کار چاپ شود .این اشتباهات ممکن است به گونه ای باشد که محصول به لحاظ محتوایی قابل استفاده نباشد.مثلا در صورتی که نام شرکت و مجموعه به اشتباه چاپ شده باشد؛ یا آدرس و شماره تلفن به اشتباه چاپ شده باشد؛ در این شرایط محصول قابل استفاده نیست و باید مرجوع یا  اصلاح شود .در صورتی که کار قابل اصلاح نباشد ارائه دهنده خدمات چاپی موظف به تقبل ضرر وزیان می باشد.

البته در برخی موارد نیز ممکن است اشتباهات چاپی قابل اصلاح باشد یا ممکن است اشتباه به گونه ای باشد که قابل چشم پوشی باشد.

اشتباهات اینچنینی احتمالا برای اکثر ارائه دهندگان خدمات پیش آمده است.در صورت بروز مشکلات ذکر شده ارائه دهنده خدمات چاپ و مارک سازی ضررو زیان کار را متقبل خواهد بود با این وجود ارائه دهنده خدمات بازنمی تواند مدت زمانی را که سفارش دهنده منتظر دریافت سفارش بوده را جبران کند.از این رو ارائه دهندگان خدمات چاپی و مارک سازی باید مراحل مختلف کار را به صورتی تنظیم نمایند که احتمال بروز مشکلاتی از این دست به صفر برسد.

بررسی و کنترل در مراحل مختلف ،مستند سازی دقیق و تجربه بالا از مهمترین عواملی هستند که در کاهش چشم گیر اشتباهات موثر خواهند بود.

مجموعه ثامن مارک با رعایت کلیه اصول ذکر شده کمترین میزان اشتباهات چاپی و مارک سازی را داشته است

چاپ مستقیم بر روی اقلام فلزی

چاپ مستقیم روی اقلام فلزی و اقلام هدیه با فناوری چاپگر Roland DG VersaUV flatbed میسر شده است. این پرینترها قادر به پرینت در اندازه‌های مختلف برای سفارشی‌سازی در مقیاس کوچک و همچنین تولید گرافیک سفارشی با فرمت بزرگ هستند. درواقع این پرینترها دارای یک راه‌حل چاپ روی فلز است که مطابق با هر نیاز کاربر است. دستگاه‌های VersaUV شامل فناوری جوهر ECO-UV با بافت شیک و جلوه‌های برجسته، و یک اتصال RotaPrint اختیاری برای چاپ مستقیم روی بطری‌های فلزی و اشیاء فلزی استوانه‌ای است.

 

آیا انجام چاپ فلز هزینه اضافی است؟

این سؤالی است که ممکن است در ذهن کارفرمایان محافظه‌کار شکل گیرد؟ پاسخ این هست: به‌هیچ‌وجه؛ هرچند شما می‌توانید به‌جای چاپ بر روی فلزات از برچسب‌های کاغذی یا کاغذ استفاده کنید، اما این کار مناسب و زیبنده کسب‌وکار شما نخواهد بود. چاپ بر روی فلز که معمولاً با اهداف اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی انجام می‌شود، در ضمن اینکه پرستیژ و اعتبار کسب‌وکار شمارا حفظ می‌کند بسیار مقاوم‌تر از کاغذ و مقوا خواهد بود.

تأثیر استفاده از فلزات نامرغوب در خدمات چاپ فلز

قطعاً استفاده از مواد اولیه مرغوب در تولید هر محصولی بسیار تأثیرگذار و مهم است. به همان اندازه استفاده از مواد اولیه نامرغوب تأثیر نامطلوبی بر محصول نهایی خواهد داشت. در بازار فلزات شاهد انواع مختلف فلز باکیفیت‌ها، آلیاژها و خصوصیات مختلف وجود دارد. درواقع خریداران می‌توانند نوع و کیفیت موردنیاز خود را به تولیدکننده اعلام نموده و محصول نهایی را خریداری کنند. در میان تولیدکنندگانی که نیاز به فلزات دارند، ممکن است برخی سودجویان اقدام به سفارش فلزات بی‌کیفیت کنند؛ حتی در مواردی دیده‌شده است که برخی از همکاران اقدام به سفارش فلزات کهنه و ضایعاتی برای امور چاپی می‌کنند.

اما استفاده از فلزات نامرغوب چه تأثیری بر کیفیت محصول نهایی خواهد داشت؟

در دنیای ماده هر چیزی عمری دارد. فلزاتی که برای مدت طولانی استفاده‌شده‌اند و مجدداً در چرخه تولید قرارگرفته و استفاده می‌شوند قطعاً کیفیت پایین‌تری خواهند داشت. استفاده از فلزات دست‌دوم در چاپ فلز باعث شکنندگی و ضعیف‌تر شدن این فلزات می‌شود.

 

 

 

دیگاه خود را بنویسید
 1. morteza kheiri

  مارک سازی ثامن با بزرگترین شرکت ها پایتخت در حال همکاری می باشد و مرغوب ترین خدمات چاپی در تهران را دارد.

 2. morteza kheiri

  ممنون از مطالب خیری مفیدتون

  • morteza kheiri

   خواهش میکنم

محصول مرتبط

با موفقیت به سبد خرید اضافه شد !

مشاهده سبد خرید
X
سفارش یا مشاوره از طریق واتس آپ